Держава не зможе обмежити операції з криптовалютами

Author admin    Category Платіжні системи     Tags 5 лет назад
bitk

Зарахування криптографічних валют до грошових сурогатів у Росії обмежить їх використання на території країни, але держава не зможе заблокувати операції з ними в інтернеті, вважають експерти, опитані Digit.ru.

У Росії після публікацій Центрального Банку і Генпрокуратури, виражають негативне ставлення державних органів до криптовалют, компанії, що раніше планували прийом Bitcoin, відмовилися від їх використання. Мережа барів Killfish, яка почала прийом Bitcoin в середині грудня минулого року, заявила про припинення прийому платежів після повідомлення ЦБ в кінці січня. За словами PR-менеджера мережі Михайла Безрука, до цього компанія також планувала оплатити рекламу з допомогою Bitcoin, створивши прецедент проведення платежу у віртуальній валюті між юридичними особами. За повідомленнями в ЗМІ, після публікації ЦБ від ідеї працювати з віртуальними валютами відмовився російський рітейлер «Юлмарт».

На відміну від операцій в реальному світі, державі не вдасться блокувати операції з електронними валютами в інтернеті, вважають експерти.

«Держави намагаються блокувати переклад традиційних грошей в біткойни, законодавчими та економічними методами, регулювання також піддадуться способи пропозиції товарів і послуг за біткойни. Наступним кроком стануть спроби блокування на мережевому рівні, які, втім, приречені на провал: можна заблокувати операції на рівні незахищеного мережевого протоколу, але тоді всі транзакції будуть проводитися з використанням безпечних протоколів і сервісів (наприклад, SSL VPN або інших), тим самим обходячи блокування», — повідомив антивірусний експерт «Лабораторії Касперського» Сергій Ложкін.

«Принцип децентралізації та анонімності криптовалют не дозволяє реалізувати атаку, яка виведе з ладу роботу всієї мережі. Залишаються вразливими тільки обмінні пункти», — сказала консультант з безпеки Check Point Software Technologies Вікторія Носова.

На думку голови некомерційної організації Bitcoin Austria Андреаса Лербаума, національні уряди і фінансові регулятори не зможуть заборонити Bitcoin або встановити контроль над рухом коштів у системі віртуальної валюти, оскількик вона виходить за рамки традиційних валютних інструментів. При цьому він не виключає, що уряди можуть утруднити доступ користувачів до криптовалют.

Автор записи:

Новые комментарии

Популярные записи

Цікаве у мережі

Останні публікації

Додатково