Мінус 11% любові до себе, або як економлять на святах

Author admin    Category Розпродажі     Tags 8 лет назад
Shopping at Mango Clothing Store

Рітейлери відчули на собі, що споживачі стали більше економити. Зіставний трафік торгових центрів виявився нижче звичного у тижневий період перед головними святами. Великим розчаруванням могла стати важлива для бізнесу тиждень перед 8 Березня: у ці дні трафік знизився майже на 11% порівняно з минулим роком, показало дослідження компанії Watcom Group.

Як вважає президент Watcom Group Роман Скороходов, на рекордне зниження відвідуваності напередодні свята, всупереч вже сформованим традиціям, вплинули події на Україні і ослаблення рубля. «Вже на вихідних 9-го тижня рітейлери очікували стрибка курсу долара плюс наклалися на негативні настрої в суспільстві, пов’язані зі стагнацією в економіці, інфляцією, відсутністю індексації зарплат та іншими факторами», — пояснює несподіване зниження трафіку в торгових центрах Скороходов.

Незважаючи на те що росіяни люблять балувати себе перед святами, негативний тренд був вже відчутний перед святкуванням Нового року. За даними дослідження Shopping index (проводить Watcom), в останній тиждень 2013 року трафік в торгових центрах був нижче на 6%, ніж у той же час роком раніше. Нижче був рік до року трафік і перед 23 лютого. Ймовірно, частина москвичок була розчарована подарунками на 8 Березня: у цьому році чоловіків, що відвідали торгові центри, було менше — трафік за тиждень перед 8 Березня був нижче майже на 11% (див. інфографіку).

Shopping Index включає в себе систему підрахунку споживачів і щільність потоків в торгових центрах. В даному випадку вибірка проводилася за 60 московським торговим центрам.

Операційний директор КК «Столиця менеджмент» Ольга Летютина також зазначає, що початок зниження споживчої активності компанія бачила ще до новорічних свят. На настрій споживачів впливають загальносвітові тенденції, інформація в ЗМІ, нестабільність курсів, перераховує Летютина. «Споживачі налаштовані на те, щоб притримати гроші і почекати розвитку подій», — розповідає вона. При цьому вільні гроші у покупців є: зараз не йдуть масові скорочення, ринки наповнені вакансіями. Виходячи з оборотів рітейлерів-орендарів майданчиків в торговому центрі в передсвяткові та святкові дні спаду у продуктового роздробу не було, зате представники непродовольчого рітейлу в кращому випадку спрацювали в нуль.

Тим не менш накривати столи в святкові дні, незважаючи ні на що, споживачі не перестали. Керівник прес-служби X5 Retail Group (мережі «Пятерочка», «Перехрестя», «Карусель») Володимир Русанов підтверджує, що передсвяткові та святкові дні для продуктового роздробу були вдалими. У два рази зросли продажі традиційно популярних у цей час продуктів: алкоголю, делікатесів, фруктів у всіх магазинах і квітів на 8 Березня, на «Перехрестях». Директор із зовнішніх зв’язків ЦК «Діксі» Катерина Куманина зазначила, що 8 Березня в 2014 році порівняно з минулим роком магазини відпрацювали гідно — торговельний оборот зріс на 10% до минулого року. День захисника вітчизни був звичайним робочим днем, тому істотного зростання рітейлер не спостерігав, показники порівнянні з минулим роком.

Автор записи:

Новые комментарии

Популярные записи

Цікаве у мережі

Останні публікації

Додатково