Пошта-невидимка

Влітку 2013 року Росія цілком могла б отримати титул світового чемпіона з швидкості кур’єрської доставки, якби такий існував титул. Компанія TNX Express запропонувала безпрецедентну за параметром «швидкість» послугу: доставляти замовлення інтернет-магазинів по Москві за 25 хвилин. Правда, пропозиція поширювалося тільки на єдиний товар — м’яку іграшку «хом’як, що говорить» і тільки для учасників партнерської програми сервісу ApiShops, який розвиває компанія TNX, засновник TNX Express.

«Хом’як, що говорить» — герой вірусного ролика «Хом’як тролить ДПСника», знятого агентством «Сметана» навесні цього року для інтернет-магазину E5, що входить в холдинг X5 Retail Group. За допомогою ролика, який набрав близько 10 млн переглядів, E5 хотів залучити аудиторію в магазин, однак хом’яків сміли за кілька днів, а коли склад Е5 спорожнів, попит перехопили інші гравці. Одним із них виявилася TNX. Влітку 2013 року компанія, яка спеціалізується на сервісах по просуванню в інтернеті, запустила партнерську програму. Її учасникам пропонувався повний набір інструментів початківця е-комерсанта: готовий інтернет-магазин, товар на складі, послуги call-центру та кур’єрської компанії. Одним з хітів партнерської програми став той самий промовистий хом’як». Однією з фішок у просуванні 25-хвилинна доставка, секрет якої розгадувався просто. «У кожну машину кур’єрів ми поклали партію іграшок. Прийнявши замовлення, диспетчер відразу передавав його кур’єру, який працює в потрібному районі,- каже Дмитро Сазонов, засновник і генеральний директор компанії TNX.- Звичайно, в 25 хвилин вкладалися не завжди, але в будь-якому випадку терміни були оперативні. Конверсію це піднімало сильно». Створення власної кур’єрської служби Сазонов вважає одним із запорук успіху проекту. «Жодна з кур’єрських компаній не змогла запропонувати нам необхідну оперативність і зону покриття»,- каже Сазонов.

Швидкість доставки і широта охоплення стають зброєю в боротьбі за ринок інтернет-комерції в усьому світі. У липні цього року компанія eBay запустила сервіс eBay Now, який пропонує доставку протягом години, якщо замовлення зроблено в магазині — партнері програми. Пілотні проекти з доставкою в день замовлення тестують в цьому році Amazon і Wal-Mart. У західній пресі це прискорення електронної комерції називають новим витком битви за ринок. У Росії опція «швидкість доставки» історично знаходилася у веденні єдиного гравця — «Пошти Росії», безальтернативного оператора, здатного доставляти замовлення по всій країні. Ще рік тому представники e-commerce могли лише мріяти про те, щоб в Росії з’явилася альтернативна кур’єрська служба, здатна швидко і дешево доставляти замовлення по всій країні. До 2013 року ця задача, непомітно навіть для самих гравців, виявилося вирішеним.

Автор записи:

Новые комментарии

Популярные записи

Цікаве у мережі

Останні публікації

Додатково