
З чого почати? Очевидно: вибрати провайдерів і укласти договір. Або кілька договорів.
Ось моє бачення, що потрібно приймати. Які безготівкові кошти повинні прийматися в інтернет-магазині, щоб покрити більше 95% всіх електронних платежів.
- Банківські картки
- Перекази за допомогою платіжних терміналів
- Оплати через салони зв’язку«Евросеть», «Зв’язковий»)
- Webmoney
- Яндекс.Деньги
- RBKMoney
- Деньги@Mail.ru
- Qiwi гаманець.
Якщо все це ви приймаєте, дуже малоймовірно, що хтось захоче платити чимось таким, чого у вас немає.
Пам’ятайте, що пропозиції, які ви отримуєте від платіжних систем, не остаточні. Ви — їх клієнт, ви можете торгуватися. Точно так само, як просять знижку у вас, ви можете просити знижки у сервісних компаній.
Я б виділив на ринку 4 вигляду організацій: банки, платіжні агрегатори, провайдери інтернет-платежів і системи електронних грошей (Яндекс.Деньги, Webmoney тощо).
Провайдер інтернет-платежів, або платіжний шлюз,- спеціалізована технологічна компанія, що здійснює маршрутизацію платежів. Вона працює у зв’язці з банком і, просто кажучи, координує проходження платежу між усіма його учасниками. Це, наприклад, ASSIST, PayOnline, ChronoPay.
Агрегатори — це сервіси, які дозволяють приймати оплати безліччю способів, включаючи банківські картки, електронні гаманці, рахунки мобільних телефонів, оплату готівкою в терміналах (наприклад, Robokassa, «Деньги.Онлайн», QIWI).
Джерело: http://compexp.org/