«Союзмолоко» просить владу заборонити ввезення молока з України

Author admin    Category Без рубрики     Tags 5 лет назад
moloko

«Союзмолоко» (об’єднує таких найбільших виробників, що працюють в Росії, як Danone, PepsiCo, «Російські ферми», «Карат») просить федеральну владу запровадити на два роки мораторій на ввезення в Росію молока і молочної продукції з України в разі будь-яких інтеграційних угод цієї країни з ЄС. Крім того, виробники молока пропонують встановити між Україною і Росією митні тарифи і мита. Це випливає з наявного в розпорядженні “Ъ” листи голови правління «Союзмолока» Андрія Даниленка директору департаменту торгових переговорів Мінекономрозвитку Максим Медведкову. «В рамках угод про вільну торгівлю СНД такі обмежувальні заходи можливі, якщо імпорт з країни-учасника завдає шкоди національній галузі», — повідомив “Ъ” пан Медведков. Україна вже офіційно заявила про бажання вийти з СНД: відповідний законопроект вже внесений на розгляд Верховної ради.

«Союзмолоко» турбує, що після можливого вступу України в ЄС і навіть у випадку будь-яких економічних угод між сторонами виникне реекспорт європейських молочних продуктів в Росію через український кордон. Середня ціна сирого молока в ЄС, відзначають в «Союзмолоці», нижча від російської продукції, так як рівень європейської держпідтримки виробників… вищий, ніж в РФ». Так, в ЄС вартість літра становить €0,4, в Росії — €0,55. Нова влада в Києві оприлюднила закон про митний тариф, з якого випливає, що після вступу країни в ЄС розмір мит на Україні стане в два рази менше, ніж у Митному союзі. За даними Держстату України та Федеральної митної служби, в першій половині 2013 року в Україні вироблено 50 тис. тонн сухого знежиреного молока, з яких до Росії було відправлено 0, 7%. За той же період було вироблено 170 тис. тонн сирів, з яких 10, 5% експортовано в Росію.

Обмежувальні заходи, пропоновані «Союзмолоко», взагалі не потрібні, оскільки обсяги імпорту молочної продукції з України зараз незначні, заявив “Ъ” директор департаменту тваринництва Мінсільгоспу Володимир Лабінов. За його словами, у Росії і так немає ніяких обмежень на поставку продукції з Європи, крім вимог до її безпеки. У разі введення мораторію на постачання молочної продукції з України в Росії не виникне дефіцит, оскільки відсутній обсяг можна заповнити продукцією з Білорусії, стверджує Андрій Даниленко. За його даними, в минулому році в Росії вироблено 30,7 млн тонн молока, 4,8 млн тонн завезено з Білорусії, ще 5, 7 млн тонн — з інших країн.

Російські чиновники вже думають над подальшим обмеженням поставок сільгосппродукції з України. Вчора помічник керівника Россільгоспнагляду Олексій Алексєєнко дав зрозуміти, що якщо офіційний Київ прийме остаточне рішення про вихід з СНД, то Росія припинить імпорт української продукції. Він пояснив, що в цьому випадку з Україною доведеться затверджувати нові стандарти ветеринарної сертифікації. Пан Алексєєнко, посилаючись на досвід того ж Євросоюзу, повідомив, що прийняття нових стандартів «може зайняти тривалий час».

Автор записи:

Новые комментарии

Популярные записи

Цікаве у мережі

Останні публікації

Додатково