Чек прийде по електронній пошті

Author admin    Category Електронні гроші, Платіжні системи     Tags 5 лет назад
check-2

За деякими оцінками, РФ вже стала найбільшим ринком для інтернет-торгівлі в Східній Європі, і фахівці прогнозують подальший розвиток галузі чи не рекордними темпами. Timetanks.org вирішив вивчити феномен e-commerce і подивитися, чого російських регуляторів може навчити досвід США та Європи. Наркотики, пенсіонери і перші досліди Як це часто буває з технологічними нововведеннями, перші досліди з електронною торгівлею були сумішшю пустощі і відвертого порушення закону.

У книзі журналіста Джона Маркоффа (John Markoff) «Що сказала соня: як контркультура 1960-х вплинула на комп’ютерну індустрію» розповідається про торгівлю марихуаною, яку в 1971 або 1972 році налагодили студенти Стенфордського університету. Для цього вони використовували комп’ютерну систему Arpanet, встановлену в лабораторії з вивчення штучного інтелекту.

З її допомогою студенти домовлялися про угоди зі своїми колегами з Массачусетського технологічного інституту. У більш звичній для сучасності формі досліди з електронною торгівлею відносяться до початку 1980-х років, коли англійський інноватор Майкл Элдрич (Michael Aldrich) придумав поєднати телевізор з процесінговою системою за допомогою телефонної лінії. Прообраз сучасної інтернет-комерції використовувався для допомоги пенсіонерам та інвалідам. Користувачі отримали можливість по телевізору вибрати необхідні їм продукти в списку найменувань і в режимі реального часу відправити замовлення в універмаг Tesco. Першопрохідцем нової технології стала 72-річна Джейн Сноуболл (Jane Snowball).

Значення експериментів Елдріча, крім усього іншого, полягала в тому, що він першим реалізував схему B2C — електронних продажів, націлених на індивідуальних споживачів. Сам інженер зазначав, що в 1980-ті в електронній торгівлі брав участь цілий ряд компаній: Ford, Nissan, Peugeot-Talbot, General Motors. Але вони розвивали інший сегмент — B2B, тобто взаємодія двох бізнес-одиниць.

Автор записи:

Новые комментарии

Популярные записи

Цікаве у мережі

Останні публікації

Додатково