Електронна комерція: від французької системи Minitel до онлайн-магазину Amazon

AMAZONjpg

Визначним етапом розвитку електронної комерції в доинтернетную епоху стала французька система Minitel, яка також використовувала систему телефонного зв’язку. Псевдокомп’ютер Minitel дозволяв здійснювати дистанційні замовлення і замовлення по телефону різних товарів і послуг на основі меню в реальному часі.

Minitel проіснував до 2012 року, коли був повністю витіснений інтернетом. Якщо в 1980-і світ тільки звикав до e-commerce, то швидке становлення інтернету як всесвітньої комп’ютерної мережі на початку 1990-х фундаментальним чином змінило як феномен торгівлі за допомогою комп’ютерів, так і сам інтернет.

Епохальною для галузі можна вважати 1995 рік. Саме тоді Національний науковий фонд США (National Science Foundation, NSF) повністю зняв всі обмеження на комерційну діяльність в інтернеті, яка ще в 1991 році була повністю заборонена. Перетворення інтернету в доступну комп’ютерну мережу і проникнення в неї бізнес-відносин вже тоді викликало заклопотаність творців інтернету і оглядачів.

У липні 1995 року ліволіиберальне видання The Nation попереджало, що свобода слова в інтернеті може опинитися під загрозою, якщо в мережі пануватимуть великі корпорації, а профільні ЗМІ побоювалися комерціалізації інтернету.

1995 рік можна вважати знаковим ще й тому, що тоді почав функціонувати онлайн-магазин Amazon, який став видимим символом змін у сфері роздрібної торгівлі. За перші два місяці ресурс налагодив доставка книг по всі 50 штатів США і в 45 держав світу. Щотижня в Amazon купували книг на 20 тисяч доларів. За півроку існування магазину в ньому було реалізовано книг вже на півмільйона доларів. У 1996 році клієнти витратили на покупки в Amazon 15,7 мільйона доларів, а рік потому — вже 147,8 мільйона.

У 1999 році виручка компанії досягла 1,6 мільярда доларів, при тому, що чистий збиток досяг 719 мільйона доларів. Про успіх компанії свідчить той факт, що десять тисяч доларів, вкладені у неї в травні 1997 року в момент виходу на біржу через 19 місяців могли перетворитися в 350 тисяч доларів. Перші кілька років вона залишалася збитковою, проте котирування компанії показували стійке зростання.

Автор записи:

Новые комментарии

Популярные записи

Цікаве у мережі

Останні публікації

Додатково