Волатильний курс біткойнів

Author admin    Category Електронні гроші, Платіжні системи     Tags 5 лет назад
bitkojn2

Як пов’язано недовіру до фінансової системи і поява біткойна? Ця віртуальна валюта стоїть на двох стовпах — повної анонімності і надійності трансакцій всередині системи. Біткойн абсолютно не пов’язаний з державами, світовими центробанками і запасами золота. Біткойн — лише набір символів, одержаний в результаті розв’язання задачі.

Сатоші якось пояснював, що причиною створення віртуальної грошової системи стала злість на неспроможність фінансових структур, що призвели світову економіку до кризи. Він хотів створити валюту, непроникну для непередбачуваною грошово-кредитної політики, так і для хижацтва банкірів і політиканів.

За задумом творця, єдине, що може впливати на біткойни, — це попит. Але і він свідомо обмежений: згідно з алгоритмом, кількість біткойнів не перевищить 21 мільйона одиниць. Всі вони з’являються поступово, процес емісії нових віртуальних монет завершиться орієнтовно до 2140 році.

Основний принцип роботи віртуальних грошей полягає в постійному обчисленні шифрованого функції. Користувач, що бажає створити нові біткойни, повинен встановити на свій комп’ютер спеціальне програмне забезпечення. Процес створення нових біткойнів отримав назву «майнінг» (від англ. mining — розробка родовища, видобуток корисних копалин). В основу майнінгу покладено криптографічний алгоритм, який перетворює дані в бітову рядок. Кінцева мета численних розрахунків — створення вільної і децентралізованої монетарної системи.

Правда, це не означає, що курсом біткойнів не можна керувати. На даний момент вони абсолютно не захищені від спекуляцій, тому схильні до сильної волатильності. Наприклад, в минулому році на тлі банківської кризи на Кіпрі курс біткойна виріс з $30 до $240. Згодом котирування перевищили $1240 доларів. Всього за неповний рік курс виріс на 9500%.

Але в середині грудня «пузир» лопнув — на цей раз через низку заборонних санкцій в Китаї. Курс впав до $400. У новий рік біткойн увійшов зі стабільним зростанням, наближаючись до позначки в $700. До середини лютого курс був на рівні $620.

Що сьогодні можна купити на віртуальні гроші? Криптовалюту в якості платіжного засобу має намір приймати Virgin Galactic, яка планує займатися космічним туризмом. А невелика гірничорудна компанія з Канади Alix Resources повідомила, що планує використовувати в своїх розрахунках електронні монети. Відомі випадки, коли за криптовалюту купували, наприклад, піцу або старий електромобіль Tesla.

У Росії про початок використання біткойнів стало відомо кілька місяців тому. Повідомлялося, зокрема, що віртуальні монети до оплати приймають деякі кафе Subway. Сайт Digit.ru повідомляв з посиланням на неназвані джерела, що біткойнами скоро можна буде розрахуватися в мережі барів Killfish. Незважаючи на це, поки криптовалюта залишається маргінальним засобом оплати.

Світлина з сайта http://cutprice4u.net.

Автор записи:

Новые комментарии

Популярные записи

Цікаве у мережі

Останні публікації

Додатково