Росія проти біткойнів: хто кого?

Author admin    Category Електронні гроші, Платіжні системи     Tags 5 лет назад

Є у віртуальних грошей шанс зайняти місце поруч з реальними валютами чи це лише гра, популярність якої скоро зійде нанівець? Відповіді на це питання поки немає. Економісти ставляться до таких грошей радше скептично — на їхню думку, вони являють собою не що інше, як мильна бульбашка. Нібито вартість віртуальної валюти збільшується за рахунок спекуляцій, тоді як обсяги її реального використання для торгів залишаються незмінними.

Тим не менш, якщо на біткойни можна щось купити, то кріптовалюти в якійсь мірі вже можна визнати платіжним засобом. Так, німецький Мінфін вже визначив статус біткойнів як «одиницю фінансового обліку». Тобто визнав віртуальні монети як різновиду грошових коштів. А, наприклад, федеральний суд у США рік тому постановив, що біткойн відповідає поняттю грошей.

Але не скрізь влади настільки прихильні до віртуальних грошей. Вони вже повністю заборонені в Таїланді. У Китаї, який доброзичливо ставився до біткойнам, нещодавно заборонили банкам будь-які угоди з криптовалютой. Регулятор, правда, не став вводити таку ж заборону для населення, яке може торгувати електронними монетами на свій страх і ризик.

Несхвально про біткойнах відгукнувся також Центробанк Франції. Регулятор випустив окремий прес-реліз, в якому назвав нову валюту ризикованим і спекулятивним фінансовим інструментом. Ходять також чутки, що до противників кріптовалюти приєднається Індія.

А в Росії і зовсім назвали біткойни грошовими сурогатами. З такою офіційною заявою в лютому Генпрокуратура виступила. Представники відомства зазначили, що офіційною грошовою одиницею Росії є рубль, а випуск грошових сурогатів заборонений чинним законодавством.

До цього Центральний банк Росії застеріг громадян і юридичних осіб від використання віртуальних валют — від їх обміну на товари або кошти у рублях і іноземній валюті. ЦБ попередив, що буде розглядати надання російськими юридичними особами послуг з обміну віртуальних валют на рублі і іноземну валюту відповідно до законодавства про протидію легалізації доходів, одержаних злочинним шляхом, і фінансуванню тероризму.

Автор записи:

Новые комментарии

Популярные записи

Цікаве у мережі

Останні публікації

Додатково