Криптовалюти як спосіб анонімних електронних платежів, не прив’язаних до держави і діючих банків

Author admin    Category Електронні гроші, Платіжні системи     Tags 5 лет назад

Коментує Андрій Шалаєв, директор філії БКС «Прем’єр» в Барнаулі:

Автори біткойна вловили нову для XXI століття тенденцію — потреба в анонімних електронних платежах, не прив’язаних до держави і діючих банків. Таким чином, ніша була і формалізована, і благополучно зайнята першої віртуальною валютою. Можна сказати, що поки цієї екзотичної валютою користуються тільки ентузіасти, любителі всіляких IT-новинок і прихильники теорій змови, які побоюються стеження. Ставлення професійних інвесторів до біткойнам, м’яко кажучи, прохолодне. Деякі навіть вважають цю «валюту» подобою глобальної фінансової піраміди.

Разом з тим небажання визнавати криптовалюту законним платіжним засобом найбільшими центробанками світу, в тому числі російським мегарегулятором, арешт творця біткойна Чарлі Шрема, якого підозрюють у відмиванні грошей, — все це знизило довіру до біткойну і в перспективі 5-10 років може відправити його на задвірки фінансової історії.

Причини, за якими фінансові регулятори не наділяють біткойн правом бути законним платіжним засобом, очевидні. Ця віртуальна валюта не має емітента, відповідно, немає формальних підстав називати біткойн грошовим знаком або цінним папером. Разом з тим це і не платіжна система, оскільки відсутні ліцензовані оператори, які б управляли обігом і несли правову відповідальність.

Незважаючи на те, що за минулий рік помітно зросла кількість продавців, готових приймати нові віртуальні гроші, частка кріптовалюти у світовій економіці залишиться мікроскопічної. Це говорить про біткойне і самої його ідеї скоріше як про модному тренді, ніж про реальну силу. Не виключаю, що кількість віртуальних валют в найближчі роки може збільшитися (зараз їх уже кілька десятків), але в майбутньому, я думаю, залишиться не більше трьох-п’яти таких «валют». Курси будуть вкрай нестабільні, а шанси на офіційне визнання залишаться примарними. Чи буде серед них біткойн — сьогодні сказати неможливо.
Факт

Більше 150 схожих на біткойн криптовалют існує сьогодні у світі. Похідні від біткойна валюти торгуються з дисконтом до нього; всі вони засновані на принципі децентралізованності. Відрізняються електронні монети, як правило, криптографічним алгоритмом, який покладено в основу емісії, і іншими технічними характеристиками. За даними сайту Coinmarketcap.com їх загальна капіталізація зараз перевищує 5,5 мільярда доларів.

Автор записи:

Новые комментарии

Популярные записи

Цікаве у мережі

Останні публікації

Додатково