Цінові війни в інтернет-рітейлі

Цінові війни в Інтернеті

Більшість гравців, які давно працюють на ринку онлайн-рітейлу і досягли непоганих обертів, прийшли до висновку, що пора змінювати стратегію і починати конкурувати не тільки низькими цінами. Всеволод Страх, засновник інтернет-магазину цифрової техніки SotMarket, розповів про своє рішення проблеми: «До нашого бізнесу застосовна така фраза: у будь-який момент знайдеться дурень, який зробить ціну на 1 долар дешевше. Щоб протистояти таким конкурентам, ми вирішили робити ставку на поліпшення якості роботи з клієнтами і регіональний розвиток. Ще у 2009 р. ми зрозуміли, що цінами вбити ринок не зможемо і почали регіональну експансію. За 2,5 року відкрили 170 міст і понад 700 пунктів видачі».

Інтернет-магазини з демпінговими цінами, як правило, закриваються досить швидко. Їх власники від початку будують бізнес з використанням «сірих» схем, або на продажі контрафактної продукції, розраховуючи отримати швидкий прибуток. Довгострокова присутність на ринку, зазвичай, не входить до їх мети. «Досліджуючи ціни в інтернет-магазинах, ми відстежували цінову політику одного з німецьких сайтів, який пропонує найнижчу ціну на брендовий футболку. Через два тижні сайт закрили за продаж контрафакту», — розповів Вадим Радаєв, перший проректор ГУ-ВШЕ, завідувач кафедри економічної соціології, Заслужений діяч науки РФ.

В Росії можливостей нечесно конкурувати у російських онлайн-продавців більше, ніж у Німеччині. Хоча останнім часом робляться спроби законодавчо врегулювати сферу інтернет-торгівлі. Наприклад, за новим вимогам Федеральної податкової служби, кур’єри інтернет-магазинів зобов’язані видавати касові чеки у момент передачі замовленого товару покупцеві. Раніше чек можна було вибити заздалегідь. За новими правилами кожен кур’єр інтернет-магазину повинен мати при собі касовий апарат. Тим не менш, багато хто досі ігнорують це нововведення.

Автор записи:

Новые комментарии

Популярные записи

Цікаве у мережі

Останні публікації

Додатково