Кінець ери «вантажних автомобілів у формі цеглини»…

Author admin    Category Логістика     Tags 5 лет назад
gruavt

18 березня Комітет Європейського Союзу з питань транспорту та туризму затвердив нові вимоги для вантажних автомобілів. Виробникам вантажних автомобілів вони дозволять створювати більш довгі і більше великовагові транспортні засоби (ТЗ). Ці ТЗ будуть також безпечніше і економічніше. Незважаючи на те, що за це рішення Європарламент ще не проголосував, немає сумнівів, що голосування буде лише формальністю. Нові правила в Комітеті з питань транспорту та туризму підтримали всі партії.

Згідно з новими правилами, у вантажних автомобілях повиненно бути забезпечено меншу витрату палива і поліпшені умови безпеки водія, а також умови спостереження за пішоходами і велосипедистами. Для відповідності цим вимогам Комітет з транспорту і туризму пропонує дозволити створення і експлуатацію більш довгих і великовагових вантажних автомобілів.
Тим не менш, Комітет задовольнив не всі побажання перевізників і виробників. Поки не вирішено питання про використання особливо довгих і важких вантажних автомобілів (англ. — «megatruck», довжиною 25 м і загальною допустимою масою до 60 тонн). Але так чи інакше, зроблений крок вже зараз називають початком кінця «ери вантажних автомобілів у формі цегли».

«Нові правила дозволять дизайнерам створювати поліпшені вантажні автомобілі, які забезпечать більшу безпеку дорожнього руху і знизити вплив на навколишнє середовище. Щодо «megatruck» Європарламент завжди вимагав точні оцінки впливу цих транспортних засобів на навколишнє середовище. З нових правил видалено дозвіл на перетин кордонів для довших, ніж існуючий стандарт, транспортних засобів. Повторна оцінка ситуації буде проведена до 2016 року», — говорить депутат Європейської Комісії Йорг Лейхтфрид.

Нові правила дозволять створювати більш довгі кабіни, якщо це забезпечить більшу безпеку і знизить витрата палива — наприклад, можна буде покращувати аеродинамічні властивості кабіни або усувати так звані «чорні зони». Також для того, щоб під час ДТП інші транспортні засоби не потрапляли під вантажний автомобіль, а відштовхувалися в сторони, можна буде створювати кабіну більш округлої форми. Передбачається, що нові вантажні автомобілі будуть схожі на сучасні швидкісні поїзди.

На напівпричепи або причепи буде можливо прикріплювати аеродинамічні елементи, що виступають назовні на відстані до 50 см. Вони зменшують лобове опір транспортного засобу та знижують витрату палива. Загальна допустима маса тих транспортних засобів, в яких будуть встановлені альтернативні двигуни або системи, знижують паливну емісію, буде на 1 тонну більше стандартних транспортних засобів.

Свободу 45-футовим контейнерам

Нові правила полегшувати діяльність тих, хто займається контейнерними перевезеннями. Склади, на яких контейнери перевозяться з портів на залізничні станції (і навпаки), будуть на 15 см довше. Це означає, що такі транспортні засоби зможуть перевозити 45-футові контейнери без жодних обмежень та адміністративного тягаря.

Така додаткова довжина буде вирішуватися тоді, коли частина шляху контейнер буде перевозитися залізничним або річковим шляхах, і не буде перевищуватися допустима відстань до /від найближчої станції перевантаження (стосовно до залізничного транспорту). Або коли контейнер буде перевозитися на відстані 150 км від морського або річкового порту перевантаження.

15 квітня Європарламент голосуватиме за нові правила. Остаточна редакція вимог буде підготовлена до кінця року, тому що деякі країни-члени ЄС можуть намагатися ці вимоги незначно змінити.

Слово виробників

Передбачається, що нові вимоги для всіх вантажних автомобілів вступлять в силу і будуть обов’язковими до 2022 року. Виробники стверджують, що до необхідних змін вони будуть готові вже найближчим часом, і чекати до 2022 року не доведеться.

Виробники вантажних автомобілів підтримують такі зміни. Вони вже й раніше говорили про те, що такі рішення допоможуть скоротити витрати палива і збільшать безпеку на дорогах.

Вони також говорять і про те, що в нових, більш просторих кабінах, буде простір і можливості для встановлення різних технологічних систем, підвищують ефективність вантажних автомобілів.

Згідно з підрахунками виробників, тривалість експлуатації одного покоління кабін — близько 15 років. Саме через такий час на дорогах фактично не повинно залишитися кабін, експлуатованих в даний час.

Інші аспекти

Перетинати державні кордони буде дозволено лише тим вантажним автомобілям, які будуть відповідати вимогам конкретної країни. Наприклад, в Фінляндії і Швеції дозволено використовувати вантажні автомобілі довжиною 25 м і загальною масою до 60 тонн. Найближчим часом ці транспортні засоби зможуть слідувати з однієї країни в іншу без будь-яких обмежень.

Депутати Європейського Парламенту заговорили і про те, що слід ввести стандарти економії палива. Вони вже застосовуються щодо легкових та невеликих комерційних автомобілів.

Автор записи:

Новые комментарии

Популярные записи

Цікаве у мережі

Останні публікації

Додатково