Російські інтернет-магазини все частіше віддають логістику на аутсорс

logist

Обсяг ринку електронної торгівлі за підсумками 2013 р. складе понад 350 млрд руб., а до 2020 р. як мінімум потроїться. При цьому Росія як і раніше відстає від темпів розвитку американського ринку, де частка електронних продажів у загальному товарообороті становить понад 5%. В Росії цей показник — лише близько 2%, оцінює компанія East-West Digital News.

Істотна відмінність російського e-commerce від європейського і тим більше від американського — відсутність якісної логістики. Більшість інтернет-магазинів продають рівно стільки, скільки витримує їх служба доставки. З цих же причин власники багатьох інтернет-магазинів з працею вирішуються вийти в регіони.

Однак незважаючи на наявність труднощів, ринок електронної торгівлі показує суттєве зростання — на 25-30% щороку, основний приріст відбувається якраз за рахунок регіональних покупців. В цьому році сумарний обсяг регіональних ринків (265 млрд руб.), нарешті, перевищив обсяг столичних (260 млрд руб.). Ще в минулому році співвідношення було на користь Москви і Санкт-Петербурга: 214 млрд руб. проти 191 млрд руб.

Між тим при організації доставки в регіони вибір в інтернет-магазина невеликий — «Пошта Росії». Незважаючи на проблеми, наявні в організації, практично всі інтернет-магазини змушені користуватися її послугами, оскільки зрівнятися з федеральним оператором за охопленням території поки ніхто не може. Однак якщо ще деякий час тому її частка у пересиланнях інтернет-магазинів становила понад 80%, то зараз вона скоротилася до 40%.

Федеральні оператори, такі як СПСР, DPD, Pony Express забезпечують досить непоганий географічний охоплення завдяки власним філіям та агентської мережі, але прийшли на ринок, як правило, або з вантажоперевезень, або з експрес-доставки документів. Між тим робота з інтернет-магазинами має свої особливості. До того ж жоден з представлених на ринку федеральних операторів не зможе забезпечити стовідсоткове покриття всієї території Росії.

Організація регіональної доставки власними силами доступна тільки дуже великих інтернет-магазинах, готовим витратити значні кошти в побудова агентської мережі та розвиток IT-системи. Своя служба доставки є, наприклад, у таких компаній, як Wildberries і Ozon.

Щоб оптимізувати логістичні процеси, одночасно максимально задовольнивши запити покупців, інтернет-магазину необхідно співпрацювати з безліччю операторів доставки. Всі ці проблеми змушують їх власників шукати рішення для автоматизації та ефективного управління логістикою.

Так, за словами генерального директора компанії МЕГАПОЛІС Івана Кондратюка, все більш затребуваним стає аутсорсинг логістичних послуг: «Якщо раніше наших клієнтів цікавили в основному тільки окремі логістичні процеси, наприклад організація доставки відправлень в регіони, то сьогодні великим попитом користується повний комплекс послуг — від комплектації замовлень до обробки зворотних відправлень. Все більше компаній роблять упор на розвиток комерційн

Джерело: РБК

Автор записи:

Новые комментарии

Популярные записи

Цікаве у мережі

Останні публікації

Додатково