Поїв — купи іграшку

Author admin    Category Продукти, Рітейл, Шопінг     Tags 5 лет назад
11

Існують різні фуд-корти, але, як правило, не менше п’яти кухонь, зазначає директор департаменту групи компаній RRG Юрій Тараненко. Якщо кухонь менше чотирьох, повноцінним якорем фуд-корт просто не буде. Та й чотири кухні — мінімум для ТЦ площею близько 10-15 тисяч квадратних метрів».

У середньому, за даними JLL, організовують від восьми до 15 кухонь, але з урахуванням як московської, так і світової тенденції менше готувати вдома і більше ходити в різні заклади, зараз збільшується як число кухонь, так і розмір ресторанної зони в цілому. «Так, якщо раніше нормою вважалася зона фуд-корту площею 500 квадратних метрів і шість-сім кухонь на ній, то зараз площа збільшилася в середньому до 1,2 тисячі «квадратів». Якщо ми говоримо про хорошому торговому центрі орендованою площею 40 тисяч квадратних метрів, то зараз в ньому розміщують 15-20 кухонь, і вони всі будуть працювати», — стверджує Марина Малахатько.

Зазвичай фуд-корт розташований у тих зонах ТЦ, які найменш привабливі для звичайних торговельних орендарів. Деякі орендарі розцінюють сусідство з фуд-кортом як мінус, але певні категорії, навпаки, цілком можуть витягти для себе користь від такої особливості місця розташування. «Все залежить від того, чим саме ви хочете торгувати поруч із зоною фуд-корту. Я б не радив в цій зоні відкривати магазин одягу. А от розмістити магазин, що торгує кавою, чаєм, сувенірною продукцією, музичними і відео-дисками, книжковою продукцією — буде розумно і ефективно», — пояснює Олег Рижов, генеральний директор ROSS Group.

Магазини одягу особливо не люблять розміщуватися біля фуд-корту, оскільки тканина добре вбирає запахи, додає Сергій Камлюк. А оптимальні сусіди — це магазини іграшок, спортивні товари, книги, подарунки, аксесуари. «Таке розташування орендарів розраховане на емоційні покупки (наприклад, після їжі дитина попросить батьків зайти в магазин іграшок). Ставки на такі площі в більшості випадків нижче, оскільки покупця складніше «заманити» на останні поверхи ТЦ», — говорить експерт.

Автор записи:

Новые комментарии

Популярные записи

Цікаве у мережі

Останні публікації

Додатково