Дорогий сусід

Author admin    Category Рітейл, Шопінг     Tags 5 лет назад
3_9085

Фуд-корт зазвичай платить помітно більше, ніж інші оператори, розташовані на тому ж рівні. В середньому, як каже Сергій Шиферсон, ставки для операторів фуд-корту становлять від 1000 до 2500 доларів за квадратний метр. За даними JLL, мінімальна ставка в найпростіших ТЦ зазвичай становить близько 1500 доларів за «квадрат», але частіше ставки знаходяться в діапазоні 1,8-2,5 тисячі доларів і вище. «При цьому оператори платять високі експлуатаційні витрати — 200-300 доларів за квадратний метр на рік — більше, ніж інші орендарі. Такі експлуатаційні витрати обліковують вартість прибирання і обслуговування всій території фуд-корту, яка вимагає її частіше, ніж інші зони ТЦ», — підкреслює Марина Малахатько.

Схеми угод розрізняються в кожному окремому ТЦ, оскільки тут все залежить від орендодавця. Десь практикуються комбіновані операції: за оренду загальною зони призначена, наприклад, одна ставка, яку орендарі фуд-корту платять разом, а за свої торгові зони кожен орендар сплачує окремо. «Буває і так, що загальна зона зі столиками орендарям пропонується в якості бонусу, якщо вже відкрився ТЦ орендар на фуд-корті змінюється, то за столики він вже зазвичай не доплачує — вони дістаються від попереднього» — розповідає Сергій Камлюк.

Якщо говорити про орендні ставки на останньому поверсі торгового комплексу, то магазини, розташовані ближче до фуд-корту, зазвичай платять більш високу орендну ставку, ніж «точки», розташовані в глибині поверху, підкреслює Світлана Чернишова, менеджер проектів компанії Astera в альянсі з BNP Paribas real estate. Середню величину різниці в ставках для операторів фуд-корту та інших операторів підрахувати не так просто: формування ставки може залежати і від розташування приміщення, і від величини доходів орендаря. «Але практика показує, що ставки на фуд-корт приблизно дорівнюють ставками на найдорожчі місця в самому прохідному місці на першому поверсі», — підводить підсумок Олег Байкін. Фуд-корт завжди платить багато, і найчастіше — більше, ніж будь-який з магазинів у торгівельному центрі.

Автор записи:

Новые комментарии

Популярные записи

Цікаве у мережі

Как делать ставки в букмекерских конторах по материалам http://www.winline.ru.

Останні публікації

Додатково