Досвід інтернет-покупок українців в 2013 році

Author admin    Category Аналітика, Дослідження     Tags 5 лет назад
pokupki-cherez-internet

Всеукраїнський торговельний центр в інтернеті Prom.ua спільно з дослідницькою компанією InMind провели дослідження споживчого досвіду наших співвітчизників щодо покупок в інтернеті. В наданому огляді показані дані за 3 квартал 2013 року. Дослідження проводиться щорічно шляхом телефонних та онлайн-інтерв’ю з кількома цілями:

 • з’ясувати найбільш популярні способи покупок в Уанеті;
 • визначити частоту їх вчинення;
 • оцінити ставлення українців до різних торгових інтернет-майданчиків;
 • описати досвід здійснення інтернет-покупок;
 • показати поведінку споживача при здійсненні покупки.

Досвід і наміри використовувати послуги торгових майданчиків в інтернеті

Серед регулярних користувачів інтернет 85% опитаних українців вже мали досвід покупки товарів онлайн. При цьому практично всі вони планують зробити покупку через інтернет в майбутньому, з них 48% — зроблять це найближчим часом.

Водночас жителі міст стають більш активними інтернет-покупцями. Так, 62% опитаних жителів міст вже був досвід покупки товарів через інтернет. При цьому 87% планують зробити такі покупки, а 30% з них збираються це зробити в найближчому майбутньому, що значно — на 30% вище в порівнянні з лютим 2013 року. Більше половини українців, а саме, 56% користувачів інтернет, які здійснювали покупки, відразу заходять на сайт інтернет-магазину. Серед жителів міст таких 34% (на 20% більше ніж у попередньому дослідженні).

Серед активних інтернет-користувачів 64% власників банківських карток використовують їх для оплати товарів або послуг в інтернеті. Серед жителів міст показник значно нижчий: 44% використовують картки для оплати товарів і послуг в інтернеті.

Фактори, що впливають на вибір місця покупки в інтернеті

Дослідження виявило фактори, що мають найбільший вплив на вибір сайту для здійснення покупки (перелічені в порядку зменшення їх впливу):

 • фактор «безпеки» дуже важливим для 88% опитаних;
 • 84% оцінили важливість «асортименту і можливість вибору товару;
 • для 80% опитаних — важлива «вартість» товару;
 • 72% інтернет-покупців звертають велику увагу на «логістику» і способи доставки замовлення;
 • «зручність сайту» легкість «досягнення мети» покупки важливі для 64% і 60% українців, відповідно.

ТОП-10 найбільш популярних категорій товарів

Зростання онлайн-покупок в розрізі категорій, %

У період з січня по вересень 2013 р. серед опитаних жителів міст значне зростання покупок спостерігався в таких категоріях[1]:

 1. «Взуття» — 250%;
 2. «Купони на знижку» — 150%;
 3. «Книги, диски» — 114%;
 4. «Товари для дітей» — на 81,9%;
 5. «Косметика та парфумерія» — 77,7%.

У теж час активні інтернет-користувачі з України стали значно — на 80% менше — купувати різні купони на знижки.

Способи оплати та використання банківських карт при покупках в інтернеті: З числа опитаних більше половини покупців як і раніше оплачують товари за принципом cash-on delivery (тобто оплата покупки при доставці). Майже третина українців, з числа тих, хто здійснював онлайн-покупки, продовжують не довіряти онлайн-продавцям, а п’ята частина українців вважають, що їх персональні дані і, як наслідок, гроші — можуть бути вкрадені.

Потенціал ринку послуг інтернет-магазинів Аналізуючи способи і наміри використовувати інтернет-магазини для здійснення покупок, аналітики визначили поточну та потенційну споживчу аудиторію серед жителів міст.Так, досвідченими покупцями інтернет-магазинів можна вважати 72% опитаних українців, тобто це користувачі, хто вже робив покупки в інтернет-магазині і планує здійснювати їх особисто або за допомогою інших людей.

Аудиторією, яка не є користувачами інтернет-магазинів можна вважати тих, хто не замислювався над купівлею в інтернеті найближчим часом і користується інтернетом один або рідше одного разу на тиждень — 8% опитаних. Потенційна аудиторія інтернет-магазинів — це 21% опитаних, хто не планували здійснювати покупки в найближчим часом, але використовують інтернет-магазини для збору інформації про товар.

В підтвердження цього припущення говорить той факт, що зростає кількість тих, хто особисто здійснив покупку в інтернет-магазині: c 51% опитаних або 4,4 млн. осіб (в лютому 2011 р.) до 85% або 10,5 млн. осіб (у серпні 2013 р.). Водночас кількість тих, хто лише планує і роздумує робити покупки в інтернеті, зменшується c 34% опитаних або 2,9 млн. осіб (в лютому 2011 р.) до 13% або 1,6 млн. (у серпні 2013 р.).

Автор записи:

Новые комментарии

Популярные записи

Цікаве у мережі

Останні публікації

Додатково