«Село» — дитячий табір грандіозних масштабів

Author admin    Category Продажі     Tags 8 лет назад
3_3

«Країна дітей» претендує на десяту частину цього трильйона. Безумовно визнаючи низьку конкуренцію на ринку заміського дитячого відпочинку, слід зауважити, що плани компанії здаються фантастичними. По-перше, в частині масштабів. За задумом з 3,7 млрд руб., які планується витрачати на кожен табір, більша частина — близько 3 млрд — повинна бути позиковою. Однак «Село» поки будується, за словами Ханукаева, на власні гроші «акціонерів і інвесторів», яких він розкривати не хоче. Загальна сума витрачених коштів вже перевищила 700 млн руб., а залізних домовленостей з банками або державою з приводу співфінансування ще немає. «Ми просто шукаємо найбільш оптимальні шляхи залучення коштів,- каже Ханукаєв.- Можливо, це будуть кредити, можливо, якісь форми державно-приватного партнерства». На цьому тлі виникають складності і між партнерами. Так, у минулому році проекту «Країни дітей» в Ярославській області вийшов офіційний австрійський партнер — «з-за незрозумілого статусу земель», на яких планувалося будувати табір.

Крім того, надто оптимістичними виглядають плани щодо фінансової віддачі. За словами Ханукаева, кожен табір, розрахований на 1260 дітей, повинен мати річний оборот 0,8-1,2 млрд руб. Правда, він додає, що для цього треба ще переконати людей витрачати гроші на дітей: «Останні 20 років цього особливо не відбувалося. Кредит на черговою телевізор — в порядку речей, кредит на відпочинок дитини в дитячому таборі — щось з області фантастики». Змінити це, за словами Ханукаева, може тільки держава, простимулювавши людей вкладатися в якісний відпочинок їх власних дітей, і бізнес, надавши можливість цього самого якісного відпочинку. В частині стимулювання у «Країни дітей» свої плани — продавати путівки в кредит.

Втім, незважаючи на всю фантастичність бізнес-плану Ханукаева, хоча б деякі його проекти можуть реалізуватися з успіхом. «Ринок дитячих товарів і послуг зростає дуже вражаючими темпами,- стверджує головний редактор журналу «Дошкільна освіта» та директор двох приватних дитячих садів «Сім гномів» Дмитро Тюттерин.- Причому попит нарешті почав рости не тільки на дитячі товари, але і на якісні освітні послуги, підприємницька маржа в яких за визначенням менше. Тому якраз зараз ринок зацікавлений в появі божевільних ентузіастів, які готові пожертвувати великою рентабельністю заради серйозних і складних проектів для дітей».

«Щастя кожної дитини — ось у чому ми бачимо свій фінансовий успіх»,- здається нарешті Ханукаев, і ось це вже звучить переконливо.

Автор записи:

Новые комментарии

Популярные записи

Цікаве у мережі

Останні публікації

Додатково