До дитячих проектів не можна підходити виключно з точки зору бізнес

Author admin    Category Розпродажі     Tags 8 лет назад
platez

«Як не крути, до дитячих проектів не можна підходити виключно з точки зору бізнесу. Повинно бути просте, але сильне бажання зробити щось хороше»,- впевнений Дмитро Тюттерін. Дмитро відкрив свій перший дитячий садок шість років тому, після того як зневірився знайти хороший сад для власних дітей. Витратив на його створення близько 3 млн руб., на рентабельність 5-10% вийшов лише через чотири роки. «І тут же організував другий дитячий сад, тому що в першому місць вже не було»,- говорить Тюттерін. За його словами, рентабельність отримувати більш високу, але для цього потрібно або задирати ціни («місяць у нас коштує 35 тис. руб., хоча міг би коштувати і 45 і 50 тис.»), або на всьому економити.

По темі: 5 правил щодо вибору дитячого візочка

«Такими розрахунками в Росії небагатьох зацікавиш,- усміхається Дмитро.- Я час від часу проводжу спеціальні семінари для бажаючих створити приватний садок, і перше, що роблю,- старанно всіх відмовляю. Кажу, що перший рік буде збитковим, що доведеться возитися з Санпін, що потрібно буде пояснювати батькам, що «за такі величезні гроші», і багато іншого. Досить часто допомагає, якщо бути чесним».

За словами Дмитра, всім, хто хоче на дитячому ринку зрозумілою фінансової моделі, низьких витрат і швидкого виходу на прибуток, він радить відкривати інтернет-магазин з продажу дитячого одягу, взуття, продуктів харчування або іграшок. «Працює — такі інтернет-магазини з’являються десятками,- уточнює він.- Це найпопулярніша категорія проектів, що претендують на проведену нами премію у сфері товарів та послуг для дітей «Стартап«.

Дитячі товари

Ринок товарів для дітей дійсно істотно більше ринку освітніх та розважальних послуг для них же. «До початку січня ринок дитячих товарів показав вже звичний зростання 10,9% і склав близько 750 млрд руб.,- розповідає президент Асоціації підприємств індустрії дитячих товарів Антоніна Цицулина.- Найдинамічніша категорія — це одяг, на неї витрачають більше третини від загальних витрат на дитячі товари. Потім йдуть іграшки, товари для немовлят, книги, канцтовари та взуття». При цьому, за словами Цицулиной, незважаючи на таке зростання, обсяг споживання дитячих товарів на одну дитину в Росії набагато менше, ніж у США або Європі: в США на забезпечення товарами однієї дитини витрачають $2 тис. в рік, у Росії — $1 тис. Але цей розрив швидко скорочується.

Автор записи:

Новые комментарии

Популярные записи

Цікаве у мережі

Останні публікації

Додатково