Онлайн-рітейл: кому вигідна чесна конкуренція?

Author admin    Category Рітейл     Tags 7 лет назад
enter

З одного боку, на вітчизняний ринок почали виходити іноземні гравці. З іншого — все більше покупців роблять покупки за кордоном, замовляючи аналогічні товари за більш низькими цінами.

Ринок змінюється, магазинів стає більше, і наші покупці вже не готові платити завищену ціну за товар, який можна купити дешевше. Цінова війна на онлайн-майданчиках ведеться в першу чергу серед магазинів електроніки, побутової техніки, мобільних телефонів, фото та відео апаратури, пише fsbkom.com. Щоб продати дешевше і з прибутком для себе — всі засоби хороші. Сергій Румянцев, генеральний директор Enter переконаний, що у нас серед «білих» онлайн-продавців прибуткових немає. Люди зізнаються, що йдуть від податків, для цього заводять десятки юридичних осіб, розмитнюють «всіру» цілі вагони товару.

Всеволод Страх, засновник інтернет-магазину цифрової техніки SotMarket впевнений, що працювати, не порушуючи закони, все-таки можна: «Ми 2 роки проходимо період становлення, щоб бути «білими». Очевидно, щоб бути ефективними, потрібно підтримувати величезний рівень операцій».

Цінові війни

Більшість гравців, які давно працюють на ринку і досягли непоганих обертів, прийшов до висновку, що пора міняти стратегію і починати конкурувати не тільки низькими цінами. Всеволод Страх розповів про своє рішення проблеми: «До нашого бізнесу застосовна така фраза: у будь-який момент знайдеться дурень, який зробить ціну на 1 долар дешевше. Щоб протистояти таким конкурентам, ми вирішили робити ставку на поліпшення якості роботи з клієнтами і регіональний розвиток. Ще в 2009 р. ми зрозуміли, що цінами вбити ринок не зможемо і почали регіональну експансію. За 2,5 року відкрили 170 міст і понад 700 пунктів видачі».

Інтернет-магазини з демпінговими цінами, як правило, закриваються досить швидко. Їх власники спочатку будують бізнес з використанням «сірих» схем, або на продаж контрафактної продукції, розраховуючи отримати швидкий прибуток. Довгострокове присутність на ринку, зазвичай, не входить до їх мети. «Досліджуючи ціни в інтернет-магазинах, ми відстежували цінову політику одного з німецьких сайтів, який пропонує найнижчу ціну на брендовий футболку. Через два тижні сайт закрили за продажу контрафакту», — розповів Вадим Радаєв, перший проректор ГУ-ВШЕ, завідувач кафедри економічної соціології, Заслужений діяч науки РФ.

У нас можливостей нечесно конкурувати в онлайн-продавців більше, ніж у Німеччині. Хоча останнім часом робляться спроби законодавчо врегулювати сферу інтернет-торгівлі . Наприклад, за новим вимогам Федеральної податкової служби, кур’єри інтернет-магазинів, пише compexp.org, зобов’язані видавати касові чеки у момент передачі замовленого товару покупцеві. Раніше чек можна було вибити заздалегідь. За новими правилами кожен кур’єр інтернет-магазину повинен мати при собі касовий апарат. Тим не менш, багато хто досі ігнорують це нововведення.

Автор записи:

Новые комментарии

Популярные записи

Цікаве у мережі

Останні публікації

Додатково