Наталія Дубик: «Реклама повинна давати негайний ефект»

Author admin    Category Маркетинг     Tags 8 лет назад
dm

Компанія «Евросеть», один з лідерів на російському ринку мобільного рітейлу, завжди славилася своєю епатажною, провокаційною рекламою. Однак не так давно вона змінила маркетингову стратегію, поставивши на чільне місце просування конкретних продуктів, а не самого бренду «Евросеть».Також компанія стала активно залучати у свої рекламні проекти російських зірок. Нещодавно відбулися зйомки чергового ролика, в якому взяли участь Юлія Ковальчук та Іван Охлобистін. Про те, якої стратегії рітейлер буде слідувати в найближчий рік, Sostav.ru розповіла директор по рекламі «Евросети» Наталія Дубик.

— Як саме можна сформулювати вашу маркетингову стратегію зараз і плануєте її змінювати в найближчому майбутньому?

— Основна маркетингова завдання на даний момент — це реклама конкретних товарів і послуг. Продуктова реклама дає більший ефект, ніж іміджева. Ми практично не рекламуємо бренд «Евросеть» сам по собі.

— Чи Не бачите в цьому необхідність?

— Впізнаваність бренду — понад 90%, а позитивне сприйняття — більш 70%. Іміджева реклама при таких цифрах малоефективна.

— Колись реклама «Евросети» відрізнялася епатажністю, багато було вірусного відео. Чому було вирішено відійти від такої концепції?

— Був етап, коли треба було заявити про себе будь-якими способами. І якщо це подобалося 25% аудиторії і не подобалося 75%, все одно було добре. Сьогодні інша задача, тому що в місяць через наші салони проходить 40 млн чоловік, і наша аудиторія вже не обмежується якоюсь однією віковою групою. Плюс ми більше орієнтовані на рекламу продукції.

Читайте також: /Директор по рекламі «Евросети» знялася в еротичній фотосесії для журналу

Це дуже складне завдання — рекламувати конкретний продукт. Їх у нас багато, вони різноманітні. Коли потрібно придумати рекламу для конкретних моделей, потрібно більше зусиль, ніж думають люди, які дивляться рекламний ролик. Ми в рік знімаємо по 14-16 роликів, і кожен з них повинен відрізнятися від іншого, кожен повинен виділятися як в рекламному блоці на тлі інших рекламних роликів, так і від наших власних.

«Для нас є єдиний критерій якості ролика — обсяг продажів. Реклама повинна давати негайну та вимірюваний ефект. Коли кажуть, що є інші критерії, це лукавство».

Крім того, ролики йдуть в ефірі всього 10-14 днів, за які повинен проявитися весь ефект. При цьому, креатив ролика не повинен «затьмарити» продукт, але і не повинен бути занадто нудним. Часто буває, що роблять дуже красиву, смішну рекламу, а продукт, який рекламувався, ніхто не пам’ятає, і, відповідно, не купує. Придумувати креатив для «продажних» роликів набагато складніше. А для нас є єдиний критерій якості ролика — обсяг продажів. Реклама повинна давати негайну та вимірюваний ефект. Коли кажуть, що є інші критерії, це лукавство.

— Як ви вибираєте «зірок» для своїх відео?

— Ми періодично моніторимо ринок, проводимо дослідження, опитування, які персоналії зараз цікаві, хто досить пізнаваний, актуальний на період зйомок. Тобто це стосується не лише зірок, але і всього креативу. Ми намагаємося слідкувати за трендами ринку, що відбувається в мас-медіа, що актуально і цікавить людей зараз. Ставлення до зірок і celebrity — це одна з частин дослідження, які ми регулярно проводимо.

— Яким чином вам вдалося залучити до участі в одному з ваших роликів Філіпа Кіркорова? Адже він сам не раз зізнавався, що не бере участь у рекламних кампаніях.

— Зняти в ролику того, хто раніше не знімався в рекламі, це маленька перемога, яка з точки зору піару розрослася необхідним для нас чином. До Пилипа ставляться по-різному: хтось його любить, хтось не дуже, але всі його знають. В Росії дуже мало celebrity, яких знають практично всі. Коли ми йому запропонували взяти участь у нашому проекті, він спочатку скептично поставився до цього, оскільки ніколи раніше не розглядав такі пропозиції, але ми придумали той креатив, який його зацікавив. Той текст, який він вимовляє на камеру, і той образ, який він грав, були йому цікаві, і він сказав, «так, чому б не спробувати».

Фото зі зйомок чергового ролика Евросети

— В мережі «гуляє» інформація, що гонорар Філіпа Бедросовича склав 5 млн євро.

— Ми не коментуємо гонорари.

— Є також інформація, що ви плануєте знову залучити до зйомок Ксенію Собчак.

— Так, ми готові співпрацювати з Ксенією, чому немає.

— Вас влаштовує її певна репутація опозиціонерки?

— Справа в тому, що вона відома як опозиціонер, в основному, в межах МКАД, а за МКАД у неї інший імідж, а ми працюємо на дуже велику аудиторію, знімаємо рекламу не тільки для москвичів, а для всієї країни.

— Наскільки нам відомо, вам часто надходять пропозиції надати свої торгові точки для зйомок фільмів. Чи працюєте ви з такими пропозиціями і за якими принципами їх отсеваете?

— Ми читаємо сценарії та погоджуємося представляти наші салони для фільмів і серіалів, якщо, по-перше, дії героїв не суперечать нашої внутрішньої корпоративної культури та правилами сервісу і, друге — якщо фільм претендує на статус успішного, серіального або повнометражного.

— З моменту ребрендингу «Евросети» пройшло досить багато часу. Чи Можете поділитися результатами? Ось Ростелеком, наприклад, недавно дуже сильно хвалився результатами, які йому принесло фірмове «вухо».

— Продажу ребрендованих салонів в середньому вище на 15%. Буває, що після ребрендингу продажі ростуть і більш, ніж на 50%. Результат дуже хороший.

— Чи ви плануєте задіяти в рекламі інші медіамайданчики? Наскільки ви активні в мережі Інтернет?

— Ми активні в інтернеті, але витрачаємо гроші дуже акуратно. На жаль, в Рунеті більшість майданчиків неефективні, так як витрати на рекламу більше, ніж прибуток.

— Бренд «Евросеть» — що він являє собою? Які його цінності і як вони позначаються в вашій рекламі?

— Ми самі для себе визначили ці цінності як «Чесність, сервіс, чесність». І в рекламі це теж видно.

Автор записи:

Новые комментарии

Популярные записи

Цікаве у мережі

Останні публікації

Додатково