Ринок цифрових товарів зростає

Author admin    Category Аналітика     Tags 8 лет назад
B

Сегмент Digital Goods є одним з найбільш динамічно розвиваються на російському ринку.

Поняття «цифрового товару» (Digital Goods) обчислюється за формулою: Digital Goods = Buy Online & Consume Online. За оцінками Forrester Research, 57% інтернет-користувачів з великих міст Росії вже використовують по кілька пристроїв для споживання цифрового контенту (музика, відео, ігри, книги). Покупці цифрових товарів набувають вдвічі більше найменувань товарів, ніж традиційні користувачі. Крім того, відзначають аналітики Forrester Research, росіяни купують цифрові товари по всьому світу: наприклад, штаб-квартири топ-10 найпопулярніших у Росії видавців ігор не є російськими компаніями. У теж час в Росії вже зараз є місцеві сильні бренди, популярні за кордоном.

В рамках конференції Digital Goods 2014 Сергій Плуготаренко (РАЕК) поділився статистикою і трендами російського ринку цифрових товарів. «Основна частина обсягу російського цифрового контенту доводиться вже не перший рік на ігри — виручка цього сегмента в минулому році склала 35,4 млрд руб. Продажу інших видів контенту — музики, відео і книг — склали разом 6,5 млрд руб. При цьому ринок ігор, пише gamernews.info, вийшов на насичення, і головний зростання Digital Goods буде забезпечений за рахунок відео-контенту і музики», — підкреслив він.

Загальний обсяг доходів в Рунеті в 2013 році за експертною оцінкою склав вже близько 1 трильйона рублів (1,7% ВВП), а обороти всієї Екосистеми інтернет-залежних сегментів бізнесу в Росії склав 5,2 трильйона рублів. У компаніях, що належать до інтернет-ринків, включаючи самозайняте населення, працює близько 1,3 млн осіб.

Показовими стали дані всеросійського опитування, проведеного Фондом Громадська думка в 2013 році, згідно з яким 62% інтернет-користувачів не можуть відрізнити легальний контент від нелегального. Навіть серед тих, хто готовий платити за легальний контент, цей показник лише трохи менше: 57%.

Серед трендів минулого року учасники відзначається значне зростання продажів музики в інтернеті (в тому числі за рахунок приходу закордонних гравців), збільшення удвічі ринку електронних книг. Ринок відео при цьому стримувався за рахунок малого пропозиції легального затребуваного контенту в Мережі. Серед технологічних трендів, що впливають на зростання сегмента Digital Goods, було відзначено зростання використання мультимедійних можливостей гаджетів і мобільних пристроїв, відзначає gajet-x.ru, збільшення швидкості інтернету, феномен мультиэкранности, зростання проникнення соціальних медіа. Також був відзначений «особливий» зовнішній тренд — безпрецедентна увага до галузі з боку держави, безліч ініціатив щодо «регулювання галузі», законодавчі ініціативи по захисту результатів інтелектуальної діяльності в Мережі (ФЗ №187 — «антипіратський закон» і його розширення на всі об’єкти авторських прав тощо).

Зростання ринку цифрових товарів підтверджують і основні показники компанії PayPal: за 2013 рік оплата цифрових товарів через PayPal склала 9 мільярдів доларів (за 4 мільярди доларів в 2011 році), обсяг транзакцій через мобільні пристрої виріс за рік майже в два рази і склав 27 мільярдів доларів.

Малюгін Володимир, глава PayPal в Росії, розповів про клієнтів і партнерів, яких PayPal запросив поділитися досвідом ведення бізнесу в сфері digital goods: «PayPal допомагає російським підприємцям і програмістам, що працюють в сегменті DG, успішно глобально монетизувати свій контент. У цій сфері ми володіємо сильними конкурентними перевагами, що робить нас хорошим партнером для російських компаній, що бажають успішно розвиватися на російському і світовому ринку DG. Крім того, для російських продавців цифрового контенту до кінця липня діють спеціальні умови по підключенню платіжної системи PayPal».

Надія Черкасова, старший віце-президент, директор департаменту обслуговування клієнтів малого бізнесу ВТБ24 заявила про інтерес банківської сфери до ринку e-commerce, зокрема до ринку цифрових товарів. «Підприємці з точки зору банківського обслуговування вибирають дистанційні канали, — підкреслила Надія. — У нас 160 тисяч компаній кожен місяць проводять понад 2 млн операцій, не приходячи в банк і купуючи сервіси і продукти ВТБ24 дистанційно. Успішний бізнес сьогодні — це, насамперед, цифрові технології».

Автор записи:

Новые комментарии

Популярные записи

Цікаве у мережі

Останні публікації

Додатково