Всі відтінки сірого

Author admin    Category Дослідження     Tags 8 лет назад
kontrafakt

Росія вийшла в європейські лідери не тільки за обсягом продажу нелегальної та контрафактної продукції, але і за її виробництвом. Масштаби того, що відбувається настільки лякають, що в уряді задумалися про створення спеціалізованого силового органу по боротьбі з контрафактом за аналогією з Держнаркоконтролем. Нове відомство може бути наділене відповідними повноваженнями і візьме за основу досвід роботи наркополіцейських. Однак, як вважають експерти, тільки силовими акціями проти торговців і виробників нелегальних товарів проблему не вирішити.

«Нелегальна» статистика

Підроблені товари в Росії сьогодні присутні практично у всіх секторах роздрібної торгівлі: від парфумів і ліків до алкоголю і автомобільних запчастин. За даними Міністерства промисловості і торгівлі Росії, на частку фальшивок припадає до 40 відсотків від загального обсягу реалізованих товарів. Найбільшу стурбованість влади викликає зростання частки нелегальних спиртних напоїв, ліків, включаючи БАДи (біологічно активні добавки) та сигарет. Наприклад, за статистикою інформаційно-аналітичного агентства «Антиконтрафакт», щорічно від отруєння алкоголем і його сурогатами гине 30 тисяч росіян.

Як повідомив керівник Союзу виробників алкогольної продукції Дмитро Добров, після підвищення акцизу на міцні алкогольні напої (зараз ставка акцизу у вартості півлітра горілки становить 100 рублів) сталося різке зростання цін у роздробі. В результаті кількість сурогату збільшилася в два рази. Сьогодні майже 50 відсотків продукції припадає на підроблений і контрафактний алкоголь.

Дані Союзу виробників алкогольної продукції свідчать, що найчастіше підробляється горілка. Однак це не означає, що, купуючи віскі або коньяк, споживач страхує себе від фальшивки. Як правило, нелегали намагаються замаскувати свою продукцію під відомі бренди. Разом з тим в магазинах можна знайти і відверто лівий продукт.

Занепокоєні представники фармацевтичного та лікарського спільнот. Частка сірих ліків досягає 20 відсотків від загального числа продажів в аптеках. За офіційною статистикою Росздоровнагляду, правоохоронні органи щороку вилучають з обігу фальсифіковані та недоброякісних ліків на суму до п’яти мільйонів рублів.

Представник великої фармацевтичної компанії розповів, що особливою популярністю у тіньовиків користуються недорогі широко відомі ліки: знеболюючі, противірусні препарати, антибіотики. Серед лідерів антирейтингу — противірусний препарат «Арбідол», жарознижуючий і болезаспокійливий «Нурофен», а також антибіотики «Супракс» і «Сумамед». «В сегменті так званих госпітальних препаратів (тобто тих, які закуповуються державою для потреб лікарень) підробок майже немає»,- пояснив співрозмовник. Особливі побоювання експертів галузі викликає зростання продажу ліків через інтернет, пише Поступ плюс. Зловмисники нерідко пропонують липові дорогі медикаменти проти раку і серйозних серцево-судинних захворювань. Із зростанням популярності у населення БАДів, продажі яких у 2013 році зросли на 20 відсотків, збільшилася кількість підробок в цьому сегменті.

Як повідомив, виступаючи нещодавно на парламентських слуханнях, член комітету Держдуми з охорони здоров’я Олександр Прокоп’єв, судово-криміналістична експертиза наявних у вільному продажу БАДів виявила масові фальсифікації. В препаратах були виявлені заборонені для використання синтетичні компоненти, що представляють небезпеку для здоров’я людини. «Під виглядом біологічно активних добавок до їжі поширюються сильнодіючі синтетичні субстанції, які завозяться в Росію з країн Азії», — пояснив депутат. Він також розповів, що нижня палата може найближчим часом розглянути законопроект, що посилює відповідальність за виробництво та збут фальсифікованих лікарських засобів і добавок.

Відносними новачками на сірому ринку є сигарети. Частка нелегальних сигарет в Росії за поточний рік збільшилася в три рази і склала близько одного відсотка. Такий стрибок відбувся через зростання акцизів. За оцінками російського підрозділу British American Tobacco, через нелегалів в 2013 році держбюджет недоотримає більше трьох мільярдів рублів акцизних відрахувань.

Автор записи:

Новые комментарии

Популярные записи

Цікаве у мережі

Останні публікації

Додатково