У всьому винен…

Author admin    Category Аналітика     Tags 8 лет назад
kontrafakt1

Думки експертів про причини того, що відбувається різняться: від звинувачень легальних виробників товарів у штучному завищенні цін на них (зокрема, на програмне забезпечення) до непродуманість політики самої держави в боротьбі з контрафактом. «У свій час, наприклад, держава перекреслило всі зусилля по зниженню частки контрафакту на ринку алкоголю тільки одним рішенням — підвищивши мінімальну вартість спиртних напоїв, нижче якої вони не можуть торгуватися в Росії», — констатував пан Добров. «Населення у своїй масі не може дозволити собі пляшку горілки за 200 рублів. Тому нелегальні виробники знову почали нарощувати обсяги виробництва», — додає експерт.

Офіційні постачальники товарів і великі рітейлери, в свою чергу, все частіше звинувачують у зростанні продажу контрафакту інтернет-магазини. Дійсно, частка сірих товарів, що продаються як через російські, так і зарубіжні інтернет-сайти, зростає з кожним роком. Наприклад, великою популярністю у росіян користується найбільший китайський онлайн-гіпермаркет AliExpress. З його допомогою можна купити сукню як у Кейт Міддлтон, чи годинник як у Володимира Путіна. Завідомо низька вартість фальшивки та її сумнівну якість анітрохи не бентежать наших співвітчизників. Продажі компанії, в тому числі в Росії, б’ють всі рекорди. Очікується, що в 2014 році вони складуть 420 мільярдів доларів. При цьому, за словами директора з розвитку російського напрямку AliExpress Дениса Макавеева, Росія стала для китайського рітейлера головним ринком збуту ще в першому кварталі 2013 року.

Звучать звинувачення і на адресу однієї з найбільших російських торгових онлайн-майданчиків — «Яндекс.Маркет». Не так давно засновник роздрібної мережі «м. Відео» Олександр Тынкован, виступаючи від імені членів Асоціації компаній роздрібної торгівлі Росії, запропонував залучити пошуковик до відповідальності за публікацію реклами фальшивок. Бізнесмен підкреслив, що в сервісі «Яндекса» представлені товари, які в переважній більшості є контрафактними або продаються особами, що ведуть незаконну підприємницьку діяльність».

Ще далі у війні проти «Яндекса» пішла Асоціація компаній інтернет-торгівлі (АКІТА), яка запропонувала блокувати сайти, які розміщують рекламу контрафакту. За даними асоціації, сьогодні в Росії існує до 20 тисяч інтернет-магазинів, які займаються рекламою і продажем нелегальних товарів. До них відносяться такі найбільші гравці, як «Яндекс.Маркет» і «Товари Mail.ru». У «Яндексі» всі звинувачення відкидають. ««Маркет» — це лише рекламна площадка, яка не веде торговельну діяльність, так що судити про легальність товарів не в компетенції компанії», — заявив раніше Олексій Авдей, керівник сервісу «Яндекс.Маркет».

Як зазначив у розмові з «Лентой.ру» професор факультету світової економіки та політики Національного дослідницького університету «Вища школа економіки» (НДУ ВШЕ) Олексій Портанський, при приєднанні до СОТ Росія взяла на себе зобов’язання щодо боротьби з нелегальною продукцією і контрафактом. «На жаль, ця хвороба в нашій країні зайшла так далеко, що лікувати її можна лише з допомогою силових структур», — сказав експерт.

Створення спеціального комітету для боротьби з фальшивками і сірим імпортом, звичайно, можна тільки вітати. Разом з тим, як показав досвід роботи Держнаркоконтролю, на який посилаються чиновники з Мінпромторгу, повністю викорінити це явище навряд чи вийде. Поки росіяни, керуючись принципом «числом побільше, ціною дешевше», купують кросівки Abibas, Бади, здатні вилікувати від раку за два місяці, і елітний французький коньяк за 200 рублів, нелегальний ринок буде лише процвітати.

Автор записи:

Новые комментарии

Популярные записи

Цікаве у мережі

Останні публікації

Додатково