Наслідки шопінгоманії

Author admin    Category Шопінг     Tags 8 лет назад
2900_380

Купівля зайвого одягу та інших непотрібних речей, як і інші проблеми соціального і особистісного характеру, має множинні наслідки для людини, родини і суспільства.

Одним з таких наслідків для людини, що страждають шопінгоманію, можуть стати стан тривожності та інтелектуальні розлади. Порушення перед вчиненням покупок, задоволення під час цього і наступаюче після цього співчуття з кожним разом стають все більше. З часом природне задоволення від придбання чогось нового зникає і людина вже починає відправлятися за покупками майже без всякого ентузіазму.

Можливо, головною проблемою, що виникає внаслідок пристрасті до придбання непотрібних речей, є фінансові втрати самої людини та її сім’ї. Оскільки шопінгомани не в змозі якось обмежувати свої покупки, які вони витрачають на них основну частину власних доходів, іноді не залишаючи навіть коштів для придбання товарів першої необхідності.

Це підтверджує і психіатр Ахмад Джалілі, який вважає одним з найважливіших негативних наслідків шопінгоманії порушення економічного балансу сім’ї.

Економіст Махмуд Джамсаз зазначає, що шопінгоманія веде суспільство до виробництву непотрібних товарів, що саме по собі може стати проблемою для національної та світової економіки.

Крім того, якщо пам’ятати про досить обмеженому життєвому просторі сучасних людей, що проживають, як правило, в невеликих квартирах, то ще одним негативним наслідком схильності до зайвих покупок можна назвати скорочення цього і без того невеликого простору різними непотрібними речами.

Від шопінгоманії страждає не тільки сама людина або суспільство. Під удар ставляться життєве середовище та інші члени сім’ї. Якщо припустити, що надмірною тягою до покупок страждає один з подружжя, то, швидше за все, це служить приводом до вічних сварок з його або її другою половиною.

Відзначаючи той факт, що шопінгоманія призводить до створення в родині конфліктної ситуації, психіатр Ахмад Джалілі стверджує наступне: «Людина, яка завжди проявляє схильність до надмірних покупкам, найімовірніше, буде зустрічати критику з боку власних дітей, батьків, чоловіка або дружини, що, зрештою, провокує сімейні сварки».

Поширення конкурентної культури і звички у всьому наслідувати вищих класів являє собою ще одну негативну сторону шопингомании, адже представники середніх верств постійно намагаються не відставати від більш заможних громадян і починають змагатися з ними в плані фінансових витрат, незважаючи на те що володіють куди більш скромними доходами.

Від шопингомании страждають навіть навколишнє середовище і природа в цілому, оскільки виробництво будь-яких товарів потребує значна кількість первинного матеріалу і призводить до збільшення споживання газу і електрики.

Як підтвердження цього, професор Мохаммад Хосейн Бохрани зазначає наступне: «Першим і найголовнішим негативним наслідком схильності робити зайві покупки є збиток, який наноситься навколишньому середовищу, адже не слід забувати про те, що товарне виробництво вимагає колосальних витрат природних ресурсів і палива».

Автор записи:

Новые комментарии

Популярные записи

Цікаве у мережі

Останні публікації

Додатково