Трейдер поставив п’ять мільйонів доларів на швидку паніку на ринку

Author admin    Category Біржі     Tags 8 лет назад
newbirge

Анонімний трейдер на початку грудня витратив 5,12 мільйона доларів на опціони, які стануть прибутковими, якщо індекс волатильності VIX зросте протягом наступних чотирьох місяців принаймні на 50 відсотків. Як зазначає Bloomberg з посиланням на підрахунки Trade Alert LLC, угода склала шість відсотків від обсягу денних торгів VIX, тобто була для цього ринку відносно великою.

Під час покупки опціонів індекс волатильності (трейдери також називають його «індексом страху») перебував на позначці в 15,5 пункту, пише Лєнта.ру. Ставка трейдера «зіграє», якщо до 16 квітня він підніметься до 23,28 пункту. Вище 20 пунктів VIX торгувався в травні 2012 року, а під час фінансової кризи 2008 року досягав позначки 59 пунктів. У той же час середній показник для 2013 року становить 14,3 пункту; це мінімальне значення з 2006 року.

Індекс волатильності відображає настрій інвесторів на ринку. Зростання індексу означає, що вони припускають обвал ринку, падіння — що вони спокійні і більш налаштовані на покупки. Для розрахунку опціонів використовуються VIX формула Блека — Шоулза, застосована до контрактів на S&P 500, індексу, в якому враховуються ціни на 500 найбільших компаній США.

Bloomberg відзначає, що інвестори часто використовують індекс волатильності як свого роду страховку при грі на ринку американських акцій. У 80 відсотках випадків VIX торгується в протилежному напрямку S&P 500.

Індекс S&P 500 з початку 2013 року піднявся майже на 25 відсотків, а з початку 2012-го — на 41 відсоток. Інвестори вкладаються в акції на тлі політики кількісного пом’якшення, проведеної Федеральною резервною системою США. Вона передбачає «вкидання» на ринок великої кількості грошей для пожвавлення економіки за рахунок покупки держоблігацій на десятки мільярдів доларів в місяць. Інвестори побоюються, що найближчим часом програма кількісного пом’якшення почне згортатися, що може призвести до падіння фондових індексів, пише газета ПОСТУП.

Автор записи:

Новые комментарии

Популярные записи

Цікаве у мережі

Останні публікації

Додатково