Citigroup створить «масштабний бізнес» в сировинний торгівлі

Author admin    Category Банки     Tags 8 лет назад
city

Третій за обсягом активів банк США Citigroup має намір значно розширити підрозділ, що займатиметься фінансуванням операцій з торгівлі сировиною. Як пише The Financial Timesбанк і раніше брав участь у подібних угодах, але тепер має намір створити в цьому сегменті «масштабний бізнес».

Перед підрозділом буде поставлено завдання заробити на кредитуванні сировинних угод більш 200 мільйонів доларів протягом найближчих трьох років. Профільну структуру в Citigroup очолив колишній топ-менеджер Deutsche Bank Кріс ван Брукховен (Kris Van Broekhoven).

Фінансування операцій торговим домам, які виступають у ролі брокерів при купівлі-продажу як самого сировини, так і сировинних похідних цінних паперів — ф’ючерсів і опціонів. У першому випадку торгові будинки купують у виробника сировину і продають його іншому брокеру або кінцевому споживачеві. Ф’ючерси дозволяють брокерам продавати контракти на постачання сировини в певні терміни, а опціони — права на купівлю сировини.

Так як більшість брокерів не мають достатніх власних коштів, вони змушені позичати гроші на свої операції в кілька сотень мільйонів доларів у банків. Citigroup планує фінансувати сировинну торгівлю, а також самостійно купувати і продавати ф’ючерси та опціони.

Видання зазначає, що останнім часом багато банків пішли з ринку сировинної торгівлі, що пов’язано з борговою кризою і необхідністю виконати вимоги Європейського центробанку щодо достатності капіталу. У той же час, найбільші гравці сегмента ринку, в тому числі BNP Paribas, Credit Agricole, Societe Generale і ING намагаються зберегти бізнес з провідними торговими будинками і брокерами, такими як Glencore і Trafigura.

За підсумками 2011 року світова торгівля сировиною встановила антирекорд — кількість відкритих трейдерами позицій знизилося з 10,7 до 8,7 мільйона. Відтік капіталу з сировинних ринків в 2012 році став максимальним за останні 12 років. Скорочення продажів було зафіксовано майже на всіх ринках, але більше за інших постраждали нафта, бавовна і мідь. На багатьох ринках це призвело до падіння цін. У той же час, вартість нафти виросла.

Автор записи:

Новые комментарии

Популярные записи

Цікаве у мережі

Останні публікації

Додатково