Кривобородов: ми чекаємо зростання ринку Форекс не менше ніж на 10% в рік

Author admin    Category Біржі     Tags 8 лет назад

Про кроки щодо розвитку ринку Форекс в Росії і перспективи його регулювання в інтерв’ю timetanks.org розповів президент Саморегульованої організації Некомерційне партнерство «Центр регулювання позабіржових фінансових інструментів і технологій» (СРО НП ЦРФІН) Сергій Кривобородов.

— Чим займається ЦРФІН,  які його  локальні і глобальні цілі?

— Саморегульована організація НП ЦРФІН була створена найбільшими Форекс-компаніями у 2011 році. Глобальна мета — зробити роздрібний позабіржовій Форекс повноправним членом російській фінансовій індустрії. Крім того, нашим завданням є вдосконалення стандартів роботи на ринку відповідно до кращих світових практиків і залучення нових організацій в наше співтовариство. Результатом цих дій може стати більш конкурентоздатний російський фінансовий сектор, що є важливою частиною процесу створення Міжнародного фінансового центру в Росії.

— Чи є  регулювання фінансових ринків через СРО російською новацією?

— Ми спираємося на успішний і перевірений роками досвід провідних фінансових держав світу. Зокрема, в США біржовий і позабіржовий ринок похідних фінансових інструментів регулюється Національною ф’ючерсною асоціацією (National Futures Association), яка, будучи СРО, тісно взаємодіє з державними органами, що регулюють фінансову систему.

— Відомо, що представники фінансового ринку неполюбляють ринок Форекс. Як ви плануєте змінити ставлення ринку до цього сегменту?

— Річ у тому, що роздрібний сегмент ринку Форекс в Росії розвивався в так званих «тепличних» умовах. Я маю на увазі відсутність регулювання. Це привело до появи «сірих» компаній, які, прикриваючись рекламою надання послуг на ринку Форекс, здійснювали часто шахрайську діяльність. Тому, на жаль, певне негативне відношення  до ринку зустрічається, не дивлячись на те, що активну роботу на ньому ведуть добросовісні учасники. З іншого боку, відсутність інфраструктурних і регуляторних витрат, а також глобальний інтернет-простір дозволили Форекс-компаніям упровадити ефективні практики залучення клієнтів, здійснення електронного документообігу, створити зручні торгові системи. Тут Форекс-компаніям є, чим «збагатити» всю фінансову галузь.

— У чому ви бачите сенс участі держави в регулюванні ринку Форекс?

— На мою думку, у цього питання є два аспекти: локальний і глобальний. Локальний пов’язаний з відсутністю регулювання у роздрібному сегменті ринку Форекс, а великий сегмент, яким Форекс, безумовно, є, регулювання потребує. Крім того, існує важливе питання захисту громадян РФ — споживачів даної категорії фінансових послуг. Глобальний аспект полягає в збільшенні ефективності регулювання всієї фінансової системи Росії в комплексі. Тут дуже важлива роль роздрібного ринку Форекс як точки доступу, через яку значне число клієнтів (за нашими даними, понад 100 тисяч чоловік в рік) починає своє знайомство з фінансовими ринками. За роки роботи на російському ринку Форекс компанії накопичили істотний досвід і експертизу у області освіти. Через повчальні курси у провідних російських компаній проходить по декілька десятків тисяч трейдерів, що починають.

Також по темі:
Брокери на ринку forex об’єднаються в саморегульовану організацію
Кривобородов: мы ожидаем рост рынка Форекс не менее чем на 10% в год

Автор записи:

Новые комментарии

Популярные записи

Цікаве у мережі

Останні публікації

Додатково