Челябінським торговим центрам загрожує відтік клієнтів

Author admin    Category Рітейл     Tags 8 лет назад
torg_c

Торгові центри великих міст Уралу переживають зниження відвідуваності і зменшення середнього чека. В умовах посиленої конкуренції керівникам доведеться йти на додаткові заходи.

На сьогодні, за даними консалтингової компанії CBRE, найбільш розвиненим ринком торгової нерухомості на Уралі має Єкатеринбург. Челябінськ займає 14 місце з показником 312 кв.м торгових площ на тисячу осіб, пише chel.dk.ru.

Найближчим часом ринок торговельної нерухомості Челябінська серйозно поповниться. На другий квартал 2015 року заплановано відкриття ТРЦ «Алмаз» площею 222 тисячі кв. метрів. Він стане другим за величиною на Уралі після єкатеринбурзького «Грінвіча».
Читайте також: Терміни відкриття ТРЦ «Алмаз» перенесли

Запуск цього проекту загострить боротьбу за орендарів і споживачів, вважають експерти, і радять заздалегідь задуматися про майбутнє своїх торгових центрів.

Директор компанії «ІВС Нерухомість» Станіслав Ахмедзянов підтверджує, що конкуренція ще посилиться і виграють більш сучасні та зручні комплекси.

«Орендар завжди буде при появі нового об’єкта переходити з комплексу з меншою прохідністю в комплекс з більшою. Більшою прохідністю має ТРЦ, побудований за певними сучасними мірками. З «Алмазом» зрозуміло — там буде більш сучасне всі. Відповідно, всі інші комплекси, в тому числі без кінотеатрів і продуктових магазинів, будуть страждати. Наприклад, Куба. Вони не окупають себе так, як інші площі».

Однак у експертів є і деякий скепсис щодо безумовного успіху «Алмазу» після відкриття. Директор з розвитку компанії «Служба нерухомості» Денис Стукалов сумнівається з точки зору територіального розташування комплексу (у Ленінському районі) — чи поїдуть туди масово люди.

«Тут потрібно серйозно працювати з орендарями, які там будуть. Вони дійсно повинні бути унікальними, щоб люди з інших районів їхали саме сюди. Не думаю, що там буде потік. Тим більше під’їзні шляхи з центру будуть досить утруднені на цьому розвороті з Копейським шосе».

У компанії JLL відзначають, що в Челябінську (як це вже сталося в інших містах) конкуренція на ринку торговельної нерухомості приведе до зниження середнього показника відвідуваності торгових центрів. Крім того, у нестабільній економічній ситуації знижується і середній чек покупок. Аналітики пояснюють це тим, що люди стали робити більш обдумані придбання і витрачати більше коштів на освіту і відпочинок.

До речі, за даними дослідження CBRE «Що думають росіяни про торгові центри», 73% опитаних відзначили ціну на товари як основний критерій вибору ТРЦ.

Зниження відвідуваності і купівельної спроможності призвело до того, що сектор торгової нерухомості з ринку девелопера перетворився в ринок орендаря. Саме вони диктують правила.

«Орендарі ще ті шантажисти, як і торговельні комплекси, каже Станіслав Ахмедзянов. — Але керівництво ТРЦ завжди піде на поступки і зниження цін, якщо будуть йти орендарі. Це обов’язково. Втратять клієнтів ті, хто не захоче домовлятися з орендарями».

В умовах посилення конкуренції експерти радять торговим центрам робити ставку на створення максимального комфорту для відвідувачів і розвивати додаткові джерела доходу (не від оренди). Зокрема, оптимізувати площі під магазини, залучати так званих малих орендарів (острівні конструкції, кіоски…), розміщувати рекламу і проводити різні заходи та промоакції.

Аналітики висловлюють побоювання, що якщо торговельні комплекси не візьмуть своєчасні заходи в умовах посилення конкуренції, то не зможуть отримати в якості орендарів серйозні федеральні мережі.

Автор записи:

Новые комментарии

Популярные записи

Цікаве у мережі

Останні публікації

Додатково