Ощад представив продукт для досліджень покупців аптек «Фарм Монітор»

Author admin    Category Дослідження     Tags 7 месяцев назад
sber85f12

«Фарм Монітор» від Сбера дозволяє скласти портрет покупця препарату та його аналогів

«СберАналітика», компанія екосистеми Сбера, представила «Фарм Монітор», продукт на основі великих даних для досліджень покупців лікарських засобів, БАД та іншого аптечного асортименту. Про це CuPol розповіли у прес-службі Сбера.

«Фарм Монітор» дозволяє скласти портрет покупця препарату та його аналогів, подивитися напрями притоку та відтоку аудиторії між препаратами та дізнатися про топ спільних покупок з досліджуваним брендом або товарної позиції (SKU). Параметри сегментації може бути як традиційними (стаття, вік, рівень доходів чи витрат), і сформовані безпосередньо під ринок. Наприклад, можна виділити категорію покупців з дітьми, автовласників, любителів кави чи фастфуду, а також людей, які ведуть активний спосіб життя. У можливості продукту також входить аналітика за кількістю унікальних покупців, частотою покупок та середнім чеком.

Так, завдяки «Фарм Монітору» «СберАналітика» за підсумками першого півріччя виявила тренди на аптечному ринку.

Зазначається, що обсяги продажу аптечного асортименту практично не змінилися порівняно з аналогічним періодом 2020 року: 629 мільярдів рублів за січень-червень 2021 проти 631 мільярда рублів за аналогічний період минулого року. Таким чином, аптечному ринку вдалося закріпити результати першого півріччя 2020 року, коли попит був сильним на тлі першої хвилі COVID.

Локомотив зростання продажів аптек – старше покоління 65+. Покупки в аптеках цієї вікової групи збільшились на 14 відсотків порівняно з аналогічним періодом минулого року. Також зросли витрати молодшої аудиторії (до 25 років) — на 6 відсотків, проте їхній внесок у зростання ринку незначний через невелику частку цієї вікової групи в загальному обсязі споживання аптечного асортименту. Лідером серед вікових груп, які, навпаки, суттєво скоротили покупки, — покупці 25–34 років. Вони скоротили покупки на 6 відсотків щодо споживання за перше півріччя 2020 року. Інші сегменти демонструють помірні темпи падіння.

З погляду сегментів за рівнем споживчих витрат зростання спостерігається серед покупців із середнім рівнем достатку. Серед найбільш заможних покупців, навпаки, спостерігається спад активності.

«Ми вважаємо за важливе пропонувати нашим клієнтам найактуальніші сервіси, які допоможуть їм розвивати свій бізнес з максимальною економією часу та коштів. Дослідження фармацевтичного ринку від ОщадАналітики допоможуть компаніям, які працюють у цьому сегменті, краще зрозуміти потреби аудиторії та сучасні тренди і, залежно від них, коригувати свої сьогоднішні дії та плани на майбутнє, вибудовуючи найбільш оптимальну модель розвитку», — розповів віце-президент Ощадбанку, директор дивізіону «Корпоративні клієнти 360″ Станіслав Карташов.

Докладний перелік досліджуваних параметрів можна побачити у демозвіті на сторінці продукту на платформі «СберАналітика». Аналітика будується з допомогою аналізу великого масиву знеособлених даних з урахуванням фактичного фінансового поведінки покупців лікарських засобів.

Автор записи:

Новые комментарии

Популярные записи

Цікаве у мережі

Останні публікації

Додатково