Важливо, як виглядають кур’єри

delivery

Відповідає віце-президент з операційної підтримки бізнесу, сервісу і маркетингу «Ельдорадо» Соня Долежелова

Чи відрізняються у вас ціни в магазинах різних форматів?

Так, ціни відрізняються. Але ми цього не приховуємо і навпаки відкрито говоримо про це покупцям. У «кам’яних» магазинах наші продавці чесно пояснюють, що тут товар коштує трохи дорожче, тому що клієнт має можливість протестувати, побачити його, у свою чергу розміщення магазину в хорошому торговому центрі, оренда, викладка, консультації продавців коштують грошей.

По темі: У покупців інтернет-магазинів і супермаркетів зайвих грошей вже немає

Ми можемо впевнено говорити, що клієнти з розумінням ставляться до різниці в ціні, бачачи за кожним каналом свої вигоди. Я особисто займаюся всіма претензіями, які надходять до нас і можу сказати, що немає жодної претензії, пов’язаної з різницею в ціноутворенні. Я вважаю, що ми прийдемо до вирівнювання цін у всіх форматах, після того, як ринок вирівняється. Поки він розбалансований. Є приклади, коли один і той же продавець традиційної роздробі продає товар за однією ціною, а в інтернеті під іншим брендом продає той же товар з іншою ціною, будучи однією юридичною особою.

Нам часто кажуть, що ми є лише «викладкою» для інших онлайн-магазинів. Можу сказати тільки одне: я не проти, але будемо робити все для того, щоб ці клієнти потім замовляли у нашому інтернет-магазині.

Чому Ви думаєте, що ціни будуть зближуватися?

Вирівнювання цін буде забезпечено двостороннім зближенням оффлайн та онлайн. У 2013 році інтернет-канал виріс на 35% і зараз займає близько 12% на ринку побутової техніки та електроніки. Спостерігається активне зміщення попиту в онлайн. Що стосується оффлайн, то падіння попиту на тлі активної боротьби за клієнта призведе до зниження рентабельності точок продажів, що викличе скорочення їх кількості, об’єднання гравців, відхід з ринку слабших конкурентів. Глобальне зниження попиту на торговельні площі може сприяти зменшенню вартості оренди — одного з основних факторів, що перешкоджають зниженню цін.

Зростання попиту на інтернет-каналі обумовлений з одного боку низькими цінами, а з іншого — зростанням якості надаваних послуг, що з часом буде вимагати з боку операторів набагато більших інвестицій. Можна вважати, що названі причини поступово створять тенденцію зростання середньоринкових цін в інтернеті.

Чим далі, тим споживачі стають більш вимогливими, і техніка стає складнішою. Клієнтам тепер потрібно не тільки купити товар, але й отримати консультації, поради. Наприклад, п’ять років тому головним було те, що прийшов кур’єр і привіз товар. А зараз стає важливим, хто прийшов, як він виглядає, що сказав, чи забрав з собою коробку. Від кур’єра тепер чекають, щоб він розповів про техніку, показав, як їй користуватися. Приходить час продавати додатковий сервіс. Наш бізнес — це вже не просто продаж техніки, але і підтримка.

Як тоді, за вашими оцінками, буде рости сегмент традиційних магазинів?

Є позитивні прогнози компанії GFK. Але ми трохи скептичні. Припускаємо, що «кам’яні» магазини рости не будуть. За нашими очікуваннями, об’єм всього ринку в 2013 році залишиться на рівні минулого року. Вважаємо, що «Ельдорадо» збереже минулорічні обсяги.

У 2013 році ми прогнозуємо зростання виручки компанії при скороченні торгової площі. Точні цифри поки повідомляти рано, але, тим не менш, вже можна припустити, що темпи зростання виручки трохи сповільняться в порівнянні з 2012 роком, скоротиться торгова площа. Останнє викликано процесом оптимізації площі магазинів — нові магазини відкривалися на площах менших, ніж раніше, також постійно скорочуються площі великі форматів — більше чотирьох тисяч квадратних метрів, крім того, деякі магазини були і зовсім закриті в 2013 році. Ми постійно стежимо за ефективністю наших магазинів. Проводячи таку політику, ми намагаємося уникнути втрати виручки шляхом більш якісного управління асортиментом і активним розвитком інтернет-каналу, пише retail.ru.

Ви вважаєте, що стагнація викликана макроекономічними причинами?

Так. Але стагнація в традиційних магазинах також пов’язана з розвитком інтернету.

Однак у «М.відео» виручка зростає високими темпами.

Це правда. Але з іншого боку подивіться, скільки вони відкрили магазинів — темпи зростання торгівельних площ у них вищі.

Чи затверджена у вас інвестиційна програма на наступний рік?

Ми в процесі, але можу сказати, що інвестиції робимо по всіх напрямах. Це означає, що 2013-2014 роки ми вважаємо роками розвитку. «Ельдорадо» дуже багато інвестує в технології, автоматизацію процесів, тому що для інтернету важлива швидкість. Дослідження показують, що клієнт не хоче чекати. Покупець, який не ходить в «кам’яні» магазини, хоче отримувати інформацію в режимі онлайн, відстежує рух товару, хоче розуміти, коли його отримає. Ми інвестуємо в правильний розвиток нашого сайту, інфраструктури, логістики. Ми хочемо бути номером один на нашому ринку.

Джерело: АЭИ Прайм

Автор записи:

Новые комментарии

Популярные записи

Цікаве у мережі

Останні публікації

Додатково