Податок на закордон

Author admin    Category Закордонні магазини     Tags 5 лет назад
wikim

У Росії 30%-ная мито для інтернет-покупок за кордоном починається з суми €1000 в місяць (загальна вага — не більше 31 кг на місяць). У багатьох країнах ЄС такий поріг не перевищує €25 за покупку. Тому лобісти від ринку внутрішньої торгівлі давно вимагають ввести ввізні мита на всі закордонні інтернет-покупки. Їх підтримує Федеральна митна служба: ще влітку глава відомства Андрій Бельянінов пропонував ввести мито в 10% для посилок з онлайн-магазинів. Однак ініціатива підтримки в уряді не знайшла.

«Якщо розміри зборів будуть приведені у відповідність з практиками більшості країн, де поріг на транскордонні продажі становить від €45 до €150, це буде сприяти очищенню і оздоровленню інтернет-ринку», — упевнений Антон Пантелєєв з «М-Відео». За даними eBay, середній чек при замовленні товарів в інтернет-магазині не перевищує $45. НДУ ВШЕ у своєму дослідженні дійшов висновку, що в середньому купівля одягу та електроніки в зарубіжних інтернет-магазинах обходиться клієнтам в $150.

Уряд теж за те, щоб знизити поріг безмитного ввезення товарів з інтернет-магазинів до €150 (на одну покупку). У грудні глава Мінфіну Антон Силуанов запропонував Євразійській економічній комісії розглянути саме цей варіант. «В цілому я підтримую ініціативу нашої держави якимось чином стягувати мито з ввезених із зарубіжних інтернет-магазинів товарів, — говорить CEO KupiBonus Тетяна Цвєткова. — Інше питання, що платити більше доведеться нам з вами, але зацікавлені в російському ринку західні і китайські продавці можуть нівелювати це безкоштовною доставкою або спеціальними цінами».

Однак мало просто знизити безмитний поріг, впевнені гравці ринку. Спрощений порядок оплати, посилення касової дисципліни, ведення безготівкових розрахунків — ось заходи, яких ринок електронної торгівлі потребує насамперед. У грудні у АКІТА сформулювали ці вимоги в листі до Євразійської економічної комісії. Рішення за листом поки не прийнято.

Питання без відповіді

Із заяви Путіна було не зрозуміло головне: чи йдеться лише про довгоочікуване зниження мит, чи про зовсім інші фіскальні заходи? Поки точної відповіді не знає ніхто — ні учасники ринку, ні профільні чиновники.

Якщо від запропонованого президентом «впорядкування» хтось і виграє, то навряд чи це буде галузь e-commerce. Незважаючи на всі наявні складності, гравці досить комфортно працюють в рамках існуючих законів і правил у сфері дистанційної торгівлі. «Можна тільки сподіватися, що ніяких «корисних» ініціатив ринок в 2014 році не отримає», — підсумовує CEO KupiBonus Тетяна Цвєткова.

Ну а якщо все ж отримає? «У підприємців все буде гаразд: вони завжди зможуть вести торгівлю з Німеччини або Китаю, — гірко жартує власник найбільшого російського онлайн-магазину WikiMart Максим Фалдін. — Будь-якій цивілізованій країні світу неважливо, де відбувається купівля офлайн або онлайн — там діє єдиний закон. Тут, у Росії, ми звикли жити за тими законами, що є. Важливо розуміти, що питання розвитку інтернет-торгівлі набагато важливіше для подальшого розвитку російської економіки, ніж для окремої галузі».

Сам же Фалдін вирішив повною мірою скористатися всіма перевагами зарубіжної онлайн-торгівлі, поки її до кінця не відрегулювали. У січні Wikimart запускає власні продажу товарів від китайських і європейських виробників. Для цієї мети у листопаді в Латвії було зареєстровано юридичну особу і орендований склад площею близько 5000 кв. м.

Автор записи:

Новые комментарии

Популярные записи

Цікаве у мережі

Останні публікації

Додатково