Розпродаж без знижок

Author admin    Category Розпродажі     Tags 5 лет назад
rozprod

Слово «розпродаж» — вічний магніт, яким традиційно заманюють покупця. Досвід знаменитих американських розпродажів, таких, як «чорна п’ятниця» і «кіберпонеділок», давно цікавить рітейлерів різних країн.

Назва «чорна п’ятниця» в США пов’язана з особливістю американської бухгалтерії: прибуток завжди записується чорною пастою, а збиток червоною. Тобто найграндіозніший розпродаж року в США приносить швидше прибуткиу, ніж збитки. В цей день змітають з прилавків навіть найбільш залежаний товар. В останні роки, незважаючи на кризу, в американських магазинах у цей день покупці залишають близько $60 млрд, пише Гермес.

Вперше цей маркетинговий хід — Black Friday — був придуманий ще у 1966 р. як старт різдвяних розпродажів. Кожен четвертий четвер листопада в США відзначається велике державне свято — День подяки. Наступний за ним день, п’ятниця, теж вихідний, чим і скористалися маркетологи, влаштувавши свято «шопоголізму» саме в цей день. Ні про яку інтернет-торгівлю у 1966 р. американці ще не знали, тому «чорна п’ятниця» — традиційно офлайн-розпродаж. Для продажу в Інтернеті цей день не підходить, оскільки у вихідні покупці за комп’ютерами взагалі не сидять.

«Близько п’яти-семи років тому американські онлайн-рітейлери з подачі найбільших гравців ринку вирішили проводити таку акцію, як «чорна п’ятниця», в Інтернеті. Якщо у вихідні люди вважають за краще триматися подалі від комп’ютерів, то в понеділок активно здійснюють онлайн-покупки», — розповідає Максим Фалдін, автор ідеї проведення «кіберпонеділка» в Росії, а також один із засновників і співвласник агрегатора російських інтернет-магазинів Wikimart.ru.

«Американську ідею почали копіювати рітейлери з різних країн, — продовжує Максим Фалдін. — Десь копіювали успішно, десь не дуже. Найуспішнішим було копіювання в Китаї, де «кіберпонеділок», на відміну від американського сімейного свята, Дня подяки, об’єднали з місцевим студентським святом, Днем холостяка». Максим Фалдін проаналізував російську сезонність і вирішив, що американський графік нам не підходить. У грудні в Росії і так все непогано продається, оскільки люди готуються до Нового року. Стоки (нерозпродані залишки) у рітейлерів з’являються якраз після свята, однак в цей період без грошей залишається покупець. Тому Максим Фалдін запропонував проводити вітчизняні «кіберпонеділки» в останній понеділок січня, коли споживачі нарешті повернулися з новорічних турів і вже отримали перші аванси, зазначає ko.ru.

Автор записи:

Новые комментарии

Популярные записи

Цікаве у мережі

Останні публікації

Додатково