Група «Російське море» Геннадія Тимченко і Максима Воробйова просить уряд субсидувати російським рибовиробникам ставки за кредитами. У м'ясників, які отримують таку держпідтримку, ефективні ставки за позиками становлять близько 3%, в той час як компаніям рибної галузі доводиться позичати у банків під 10-13% річних.Полегшити рибогосподарствам умови обслуговування кредитів ДК «Російське море» просить у своєму листі до віце-прем'єра Аркадія Дворковичу (копія листа є в розпорядженні “Ъ”). Аналогічну пропозицію було раніше також направлено голові Мінсільгоспу Миколі Федорову. «Російське море» (контролюється власником Volga Group Геннадієм Тимченком і братом губернатора Підмосков'я Максимом Воробйовим) просить розглянути можливість відшкодування з боку бюджету країни відсотків по кредитах у розмірі 100% від ставки рефінансування Центробанку (зараз 8, 25%). Ще 3% понад ставки ЦБ можуть компенсувати регіональні бюджети, пропонує «Російське море». Зараз для компаній рибної галузі ставки за кредитами становлять 10-13%, відзначає аналітик Промсвязьбанку Дмитро Монастыршин. За розрахунками «Руського моря», така підтримка дозволить скоротити собівартість виробництва на 2 руб. на 1 кг. «Ми отримували різні пропозиції від ГК “Російське море”, але конкретно цього листа не бачили», - сказала прес-секретар Аркадія Дворковича Алія Самігулліна.

У 2013 році світове промислове рибальство та аквакультура, чий оборот досяг $136 млрд, встановили новий рекорд: було вироблено 70 млн тонн, заявляв раніше помічник гендиректора продовольчої і сільськогосподарської організації ООН по рибальству та аквакультурі Арні Матиесен. Але в Росії, де виробляється лише 0, 2% від світового обсягу аквакультури, або 140 тис. тонн, спостерігається стагнація, каже голова комісії з рибогосподарському комплексу та аквакультурі Російського союзу промисловців і підприємців (РСПП) Герман Звєрєв. У той же час, додає він, потенціал російських рибогосподарств перевищує 1 млн тонн риби на рік.

РСПП, за словами пана Звєрєва, направив главі Мінекономіки Олексію Улюкаеву листа з проханням внести зміни в загальноросійський класифікатор видів економічної діяльності (КВЕД) та класифікатор продукції за видами економічної діяльності (ОКПД). Ці поправки знадобилися, щоб уніфікувати законодавство. Справа в тому, що зараз товарне рибництво в законі «Про аквакультуру» відноситься до сільського господарства, а по коду КВЕД та ОКПД - до рибальства і рибництва. Така розбіжність де-юре позбавляє профільні компанії можливості претендувати на держпідтримку.

Схема субсидування ставок по кредитах зараз діє в рослинництві і тваринництві. У 2014 році бюджет РФ виділяє на субсидії аграріям сукупно 39, 5 млрд руб., з яких 9 млрд руб. - на проекти в рослинництві, 30, 4 млрд руб. - в тваринництві. Ще 5, 7 млрд направлять регіональні бюджети. Так, завдяки держпідтримці у виробника м'яса та м'ясопродукції - групи «Черкізово», за словами її представника, ефективна ставка за кредитами - 3, 08%. У 2013 році субсидії на відшкодування ставок по позиках перевищили 2 млрд руб. В молочній галузі ситуація ідентична. Відшкодування частини кредитних ставок дозволяє компаніям економити по 5-6 крб. при виробництві 1 л молока, уточнює президент асоціації «Союзмолоко» Андрій Даниленко.