Перед 8 Березня попит на мікропозики серед підприємців, зайнятих у «святковому» бізнесі, збільшився на 20%

Напередодні Міжнародного жіночого дня фахівці мікрофінансової компанії ВАТ «ФІНВІДДІЛ», лідера ринку мікрофінансування для малого та мікробізнесу, проаналізували сезонний попит на позикові кошти компаній, зайнятих в «святковому» бізнесі.

За підсумками дослідження був зафіксований 20%-ве зростання звернень в компанію за позиками. Після вивчення структури виданих коштів експерти компанії склали топ-5 подарунків, які користуються найбільшим попитом до 8 Березня.

За статистикою компанії, в останні тижні лютого найбільш часто за позиковими ресурсами зверталися бізнесмени, які займаються роздрібним продажем квітів (23%), косметичних засобів, аксесуарів і нижньої білизни (по 17%), а також солодощів (15%) і дрібної побутової техніки (9%).

Середня сума позики, яку запитують у компанії магазини флористики, з початку року зросла на 20%. Ця тенденція пов'язана із зростанням курсу валют.

Частка заявок від представників МСБ, що займаються продажем косметики, солодощів та аксесуарів, порівняно з минулим роком знизилася на 10%. У той же час середня сума позики, запитувана у лютому даною категорією підприємців, зросла на 10-15%.

Ринок дрібної побутової техніки мігрує у бік онлайн-магазинів. У цьому році попит на позики серед онлайн майданчиків продавці дрібної побутової техніки зріс на 25-30%, а з боку стаціонарних роздрібних точок, навпаки, знизився. До запитами на позики з боку інтернет-операторів приєдналися магазини Південного, Приволзького і Уральського федеральних округів.