У 2014 році може бути поставлений рекорд за обсягом інвестицій в склади в Європі

Прогнозований експертами JLL результат повинен перевершити показник докризового 2006 року в розмірі 16 млрд євро

2013 рік став одним з найактивніших на європейському ринку інвестицій в складську та індустріальну нерухомість. У річному вираженні загальний обсяг вкладень збільшився на 73% і склав 15,2 млрд євро, що є другим результатом за останні 10 років, підрахували аналітики JLL.

Крім того, згідно з останніми даними JLL, в загальному обсязі інвестицій в комерційну нерухомість частка складської і індустріальної нерухомості зросла до 10%. Для порівняння: за останні п'ять років цей показник у середньому становив 8%.

  • Інвестори продовжують проявляти інтерес до великих портфельних операціях;
  • Інвестори розширюють географію своєї діяльності, що призводить до зростання міжрегіональних потоків капіталу;
  • Продовжується тенденція до зниження ставок капіталізації;
  • В 2014 році, як очікується, обсяг інвестицій в європейську складську та індустріальну нерухомість перевищить пікове значення 2006 року.

У Росії в 2013 році обсяг ринку інвестицій в складську та індустріальну нерухомість досяг рекордної позначки в 800 млн євро (що на 137% більше показників 2012 року), однак на цьому ринку продовжує домінувати невелика кількість «домашніх» інвесторів.

Високий попит з боку інвесторів призвів до подальшого зниження прибутковості на деяких ринках в 4-му кварталі 2013 року. В результаті середньозважена прибутковість об'єктів складської і індустріальної нерухомості в Європі знизилася на 10 б.п. порівняно з попереднім кварталом - до 7,3%. У Росії ставки капіталізації в складському сегменті як і раніше вище середньоєвропейських значень: за підсумками минулого року вони становили 11% у Москві і 13% в Санкт-Петербурзі.