Згідно з Дослідженням ринку торговельної нерухомості р. Києва», проведеного компанією «Датахомс», було з'ясовано, що найближчим часом ринок торговельної нерухомості української столиці буде активно змінюватися. На початку 2014 р. в Києві було заявлено до введення в експлуатацію 1, 1 млн кв. м. якісних торгових площ. Ці площі ділять між собою 14 споруджуваних великих торгово-розважальних комплексу.

 

На сьогоднішній день в Києві будується 194 об'єкти торговельної нерухомості різних форматів і масштабів. Однак тільки деякі з них викликають непідробний інтерес. Потрібно сказати, що всього в Києві 10 районів. Найбільша кількість великих торгових комплексів будується в центральному Шевченківському районі - 3. Таку ж кількість об'єктів торгівлі створюється і в західному Святошинському районі. Деснянський і Дарницький - райони, що розташувалися на лівому березі р .. Дніпро - представлять в найближчі два-три роки по 2 торгових комплексу. Північний Оболонський і південний Голосіївський райони також відкриють за два торгових центри. Інші райони Києва - Печерський, Солом'янський, Подільський і Дніпровський - на сьогоднішній день не будують жодного об'єкта, площа якого перевищувала б 4 тис. кв. м.

Найбільш цікавими споруджуваними торгово-розважальними центрами в Києві вважаються «Happy Mall», «Блокбастер Mall», «Lavina Mall» і «Республіка». Особливо великий інтерес викликає «Республіка» - це перший суперрегіональний і найбільший в Україні ТРЦ. Корисна торгова площа «Республіки» перевищує 135 тис. кв.м. Також, у складі багатофункціонального комплексу «Республіка» буде побудований великий житловий масив, площею 1, 2 млн кв.м. житла.

Слід зазначити, що, незважаючи на складну політичну та економічну ситуацію в Україні, будівництво всіх торгових об'єктів ведеться без перебоїв. Тому серйозних змін в прогнозах аналітиків щодо розвитку ринку торговельної нерухомості у Києві, очікувати не варто. А згідно з цими прогнозами, через два-три роки кількість якісних торгових площ у місті зросте в два рази і становитиме 600 кв. м. на 1000 киян або 2, 3 млн кв. м. всього.