Запуск Onovamnadom.ru готувався протягом п'яти місяців. Перші кроки - зняти офіс та склад, зареєструвати юрособа - були, як виявилося, найпростішими. З розробкою сайту все виявилося складніше.Компанія, якій спочатку це довірили, запросила небагато, близько 100 тис. руб., але затягла роботу. У підсумку довелося вкласти ще майже стільки ж.

Спочатку доводилося випрошувати у постачальників знижки, тепер, коли магазин вже працює, вони самі пропонують дисконт - розширюють збут. При відкритті в Onovamnadom.ru було близько тисячі найменувань товарів, зараз їх в три рази більше, а в планах - вийти на 8-10 тис., це вже показники офлайн-супермаркету.

Поки що покупці, буває, скаржаться на те, що в переліку немає, наприклад, фарби для волосся або не вистачає свіжих листових салатів. Широкий асортимент важливий принципово: не знайшовши звичного йогурту або прального порошку, покупець може піти в звичайний супермаркет. До того ж чим ширший вибір, тим дорожчий середній чек.

З невеликими покупками працювати нецікаво: в інтернет-торгівлі дорога логістика, відзначає postup.in.ua. Безкоштовно по Москві доставляються замовлення вартістю понад 3 тис. руб. Зараз, за словами Наталії, її магазину вдалося вийти на середній чек в 4 тис. руб. Дає вже магазин прибуток і якщо так, то яку, про це не розповідає Наталія.

Зате повідомила, що точка беззбитковості для Onovamnadom.ru настала, коли магазин вийшов на тисячу замовлень на місяць. Оборот, підрахував я, виходить близько 4 млн руб. Наталя навіть накидала мені короткий бізнес-план відкриття продовольчого магазину. Інвестиції поділяються на чотири приблизно рівні частини: обладнання (холодильники, стелажі, розробка сайту та інше), витрати на оренду, зарплату персоналу, вкладення в рекламу і, нарешті, кошти на закупівлю товару. Все начебто ясно, ось тільки вимагає продуктовий бізнес-план $1 млн. Розгляну інші варіанти.