Щоб продавати недешево, необхідний професіоналізм: менеджер спеціалізованого магазину повинен вміти розповісти клієнтові все про навігаторах. На сайті встановлений спеціальний сервіс: знайшов дешевше - надішли запит.

Менеджер дзвонить в більш дешевий магазин, з'ясовує, що поставка там "сіра", гарантії виробника відсутні, а потім повідомляє про це клієнта. Деяких вдається переконати переплатити за заводську гарантію і оновлювані карти в навігаторі - важлива опція для такого пристрою.

"До кризи було більше людей, готових переплатити 15-20%,- говорить Сергій.- Багато в чому за рахунок них ми живемо і зараз, тому що у нас багато постійних клієнтів, які звертаються до нас два-три роки поспіль". Однак магічна абревіатура УТП (унікальна торгова пропозиція) діє краще. "Наприклад, є навігатор Х, який добре продається у всіх,- ілюструє цю аксіому Сергій.

- У постачальника закінчуються запаси цього товару. Якщо вчасно викупити в нього залишки партії, ти гарантуєш собі заробіток. Нещодавно ми викуповували останню партію навігаторів". Економіка магазину навігаторів виглядає наступним чином. Місячний оборот становить 5-6 млн руб., 13 чоловік персоналу з зарплатою 25-30 тис. руб. Велика частина замовлень обслуговується сторонньої кур'єрською службою (доставка по Москві коштує 200 руб., якщо замовлення більше 4 тис. руб. за доставку платить магазин), однак у магазина є і свої кур'єри, обслуговуючі термінові замовлення.

Прибуток підприємства - близько 5% від обороту, тобто близько 250 тис. руб. Я пам'ятаю слова всіх своїх наставників про технічні складнощі при розробці сайту і шукаю можливості зробити все, не особливо вникаючи в тонкощі праці програмістів. На запит "відкрити інтернет-магазин" пошуковик видав мені кілька десятків контор, що пропонують послуги зі створення сайту магазину. Найдешевше з знайдених пропозицій - 8 тис. руб. Верхня межа ціни не обмежений: солідні розробники просять близько 500 тис. руб.