Анна Кузнєцова відкрила свій магазин decorbazar.ru рік тому - якраз у розпал кризи. Торгувати вона вирішила пуфами - безкаркасних меблями. Хоча вона виявилася і не першою, хто відкрив інтернет-магазин пуфів, справа пішла. "Звичайні поради дизайнерів - продавати меблі в коричневій гамі, це практичні кольору, покупці їх люблять,- розповідає Ганна.- Я виставила абсолютно неправильні кольори - малинові, червоні. І за два тижні моя перша партія з 60 пуфів пішла". В іншому, правда, бізнес моєї наставниці типовий: точно так само доводиться вкладатися в розкрутку сайта, розвиток додаткових сервісів, шукати ввічливий персонал.

Але мені, я думаю, такий бізнес підійшов би: з одного боку, покупець уже знає про існування пуфів, з іншого - на ринку ще не так багато гравців. Можна смішно писати про пуфи на вітрині, пише dekorirovanie.info. У Ганни продажі почалися через тиждень після відкриття магазину, я розраховую, що розкрутитися вийде приблизно через місяць. На вітчизняному ринку є свої виробники такої м'яких меблів, але асортимент у них нуднуватий. Можна домовитися з західним постачальником (я розглядаю Італію та Бельгію), завезти пуфи у вигляді чохлів.

Доставка і розмитнення додають близько 50% до вартості. Вже в Росії пуфи набиваються гранулами пінополістиролу, які продаються і у нас,- і можна продавати. При ціні близько 4-5 тис. руб. один пуф принесе мені приблизно 1-1,5 тис. руб. Якщо вийти у другий місяць на 100 замовлень, це вже точка беззбитковості.

У сайта буде така ж економіка, як у розглянутого вище магазину електроніки, тільки підняти в топ його легше. Коли вийду на 300 пуфів в місяць, прибуток має скласти близько 200 тис. руб., враховуючи, що до цього часу доведеться наймати свого менеджера, водія, витрачатися на бухгалтерію.

Тим не менше при таких темпах справа має окупитися всього за кілька місяців, якщо, звичайно, пуфовая ніша не стане занадто конкурентній. Краще всього продавати що-небудь таке, що стало модним нещодавно, найзручніший момент - коли товар вже розкручений, але продавців на ринку ще мало. Так що якщо не пуфи, то нехай це будуть записники Moleskine - вони як раз у нас входять в моду.