Wal-Mart вже інвестував в китайський онлайн-магазин електроніки 360buy.com - до речі, поряд з нашими співвітчизниками. Мова йде про фонд DST Global, організований Алішером Усмановим і Юрієм Мільнером.Bloomberg повідомив, що вони зібрали у фонд DST Global II $1 млрд, і велика частина цих коштів буде інвестовано в інтернет-проекти Китаю та Індії. У Росії за підсумками 2010 року було 40 млн інтернет-користувачів. Але ситуація з проникненням Інтернету значно краще - близько 43% проти 32% в Китаї (по максимальній оцінці).

Різниця за обсягом інтернет-продажів не в нашу користь, що природно, враховуючи чисельність населення в Китаї. За оцінками Data Insight, обсяг онлайн-продажів в Росії склав близько 198 млрд руб., тобто близько $6,6 млрд (без урахування продажу авіа - і залізничних квитків) проти $9,3 млрд в Китаї.

Оцінка компанії InSales нижче - 174 млрд руб. ($5,8 млрд). З урахуванням продажу квитків ринок електронної комерції становить близько 240 млрд руб., тобто $8 млрд, вважає Data Insight. Очевидно, потенціал зростання китайського ринку вище, ніж російського. Запас зростання інтернет-аудиторії у нашого сусіда значно більше, та й нарощувати базу вони стали пізніше. Поки у китайців дуже високо кількість «сплячих» покупців.