Якщо в Китаї онлайн-продажі в останній рік зросли втричі, то у нас - лише на третину. При цьому в кілька попередніх років продажу в Рунеті зростали темпами 60-70% в рік. А в 2011 році продажі зростуть лише з $8 до $11 млрд, прогнозує Data Insight. Свою думку на цей рахунок мають представники одного з найбільших гравців інтернет-торгівлі в Росії - ozon.ru.«Ми в «Озоні» сумніваємося, що російський ринок дійсно настільки великий. Наприклад, наш обіг в 2010 році становив 4,15 млрд руб., а ми один з великих гравців ринку», - говорить директор департаменту по зв'язках з громадськістю Михайло Осін. Проте менш скромні темпи зростання не заважають інвесторам активно вкладатися в російські торгові інтернет-майданчики.

«Зараз ми спостерігаємо сплеск інтересу інвесторів до російського ринку інтернет-торгівлі. Ми самі в даний момент займаємося залученням додаткових інвестицій», - говорить Осін. Останнім часом гроші на розвиток залучили відразу кілька значущих проектів. У березні 2011 року американський інвестфонд Tiger Global довів обсяг інвестицій в російський проект Wikimart з $5 млн до $12 млн. Wikimart - це інтернет-майданчик, де торгують незалежні продавці.

Таку бізнес-модель використовують Rakuten Ichiba в Японії, Gmarket в Кореї і Mercado Libre в Латинській Америці, а найбільш відомий американський аналог Amazon. Пізніше, в квітні, інтернет-магазин KupiVIP отримав від групи фондів на чолі з Russia Partners неймовірну для російського інтернет-рітейлу інвестицію у $55 млн. Традиційні російські рітейлери, як і раніше розглядають Інтернет лише як додатковий майданчик.

Наприклад, у продавця побутової техніки - компанії «М.відео» на інтернет-підрозділ припадає 2% від обороту. Але, як каже менеджер зі зв'язків з громадськістю компанії Антон Пантелєєв, «М.відео» - перш за все роздрібна мережа. Хоча компанія прагне розвивати цей напрямок, наприклад, запускає додатки для соціальної мережі Facebook і мобільних телефонів. А X5 Retail Group і зовсім відмовилася від своїх планів створити лідируючий бренд інтернет-торгівлі в Росії на базі компанії «Айті бізнес» (інтернет-магазини Bolero.ru і 003.ru). У травні актив у X5 викупив засновник і власник eHouse В'ячеслав Улендєєв.