Дослідницький холдинг Ромир продовжує публікувати результати сезонного аналізу купівельної активності жителів російських міст. Нагадаємо, що взимку 2014 року вперше за сім років спостережень Ромір відбулося сезонне зниження повсякденних витрат росіян на покупку продуктів харчування та непродовольчих товарів повсякденного попиту.

У Москві і містах-мільйонниках зниження повсякденного вжитку виявилося більш значним, ніж у містах з населенням від 500 тисяч до мільйона жителів. Виняток склав лише Пітер, який на противагу загальному тренду продемонстрував зростання. Найбільше скоротилося повсякденне споживання у сімей середнього достатку, а в низько доходної групи вона навіть зросла на 5% в номінальному вираженні.

Взимку 2014 року вперше за сім років спостережень Ромір відбулося сезонне зниження повсякденних витрат росіян на покупку продуктів харчування та непродовольчих товарів повсякденного попиту-на 2% в номінальному і на 8% в реальному (з урахуванням інфляції) вираженні. Однак за три роки номінальне зростання склало 25%, а реальний - близько 3%. А за п'ять років номінальні витрати зросли на 74%, реальні ж - більш ніж на 20%. Номінальне зростання повсякденних витрат за п'ять років в точності збігається з номінальним зростанням заробітної плати за цей період. А частка повсякденних витрат у сукупних доходах росіян повернулася до рівня 2008 року.