Міжнародна служба експрес-доставки: концепція помінялася

«До 2011 року ми були b2b-компанією»,- говорить Леонід Зондберг, комерційний директор DPD в Росії. DPD — міжнародна служба експрес-доставки з розгалуженої дорожньої мережею доставки в Європі. У 2004 році компанія GeoPost, власник бренду DPD, спільно з лідером турецького ринку експрес-доставки Yurtici Kargo придбали в Росії компанії «Армаділло» і «Армаділло бізнес-посилка». З 2007 року вони почали працювати під брендом DPD.

Перший b2c-проект «DPD Росія» запустила на початку 2011 року. До цього часу в Європі частка бізнесу b2c-напряму в структурі доходів локальних відділень DPD досягла вже 50%. «У 2012 році в Англії b2c-підрозділ зросла більш ніж на 20% — неймовірний показник для Європи»,- згадує Зондберг. В кінці 2010 року російське відділення DPD, надихнувшись прикладами колег, взялося за розробку власної концепції роботи з інтернет-магазинами.

У Росії DPD займала провідне положення в сфері вантажоперевезень. За словами Зондберга, у компанії працює більше 300 регулярних наземних маршрутів, за якими щодня курсує автотранспорт. А хто володіє вантажоперевезеннями, той володіє світом кур’єрської доставки. «З Москви в Петербург кожну ніч у нас йдуть десять фур, з Петербурга в Москву — сім-вісім»,- говорить Зондберг. Вантажоперевезення — більш рентабельний вид бізнесу, ніж доставка замовлень інтернет-магазинів. Але якщо замовлення вантажовідправників окупили рейс, а в машині залишилося місце, то транспортування посилок по «лінії» виявляється для компанії фактично безкоштовною.

Перший b2c-продукт, DPD Consumer, компанія запустила в 2012 році. Сьогодні обсяг відправлень інтернет-магазинів по мережі DPD становить близько 15 тис. посилок в день і до кінця 2013 року має перевищити позначку 3 млн штук. «За півтора року ми довели частку b2c-відправлень до 25% від загальної кількості перевезених посилок»,- говорить Зондберг. Клієнти компанії — 600 інтернет-магазинів різної величини: ті, хто відправляє кілька посилок або декілька тисяч посилок в день. У вересні цього року компанія оголосила про збільшення своєї доставочной мережі до 7 тис. населених пунктів.

Автор записи:

Новые комментарии

Популярные записи

Цікаве у мережі

Останні публікації

Додатково