Доставка інтрнет-покупок: служба «одного вікна»

logo

Будівництво інфраструктури прийнято вважати найбільш прибутковою справою під час будь-якого буму. Андрій Кистенев, засновник кур’єрської компанії Shop Logistic, як і Леонід Гольдорт, починав свій шлях в e-commerce c інтернет-магазину, а виявився творцем логістичної компанії. Shop Logistic — компанія середнього розміру. Власними силами виконує доставку по Москві і Петербургу, масштаб бізнесу — 2 тис. доставок в день, планована виручка в 2013 році — 100 млн руб.

Одна з особливостей Shop Logistic — агрегація кур’єрських послуг. Інтегрувавши у своє програмне забезпечення АПІ найбільших гравців ринку, компанія може дотягнутися до всіх населених пунктів, де ті створили свої точки присутності. Доступ до бази даних провідних ринкових гравців дає Shop Logistic цінний матеріал для аналізу. На прохання СФ Кистенев проаналізував дані про охоплення кур’єрських мереж найбільших російських доставочних компаній. Мета — оцінити сукупний охоплення. Результат здивував самого Кистенева: у цьому році «Пошта Росії» фактично втратила свого монопольного становища.

«З одного боку, найбільші російські кур’єрські компанії охоплюють лише близько 3% населених пунктів,- коментує Кистенев.- Але серед міст з населенням більше 100 тис. осіб охоплені всі. Там проживає більше 50% населення країни». Всього ж мережі кур’єрських компаній «накрили» у 2013 році понад 75% росіян.
За підсумками перепису 2010 року серед 1,1 тис. міст Росії, 163 міста мали населення більше 100 тис. жителів. У них проживають 72 млн чоловік. Всього ж в 7 тис. міст, охоплених кур’єрськими компаніями, проживають близько 100 млн осіб.

Окрім міст і селищ міського типу в Росії є ще 150 тис. сільських населених пунктів. Половина з них або не має постійного населення, або чисельність його менше десяти осіб. «Сьогодні e-comerce ділить країну на »пошту« і »непочту«,- говорить Олександр Іванов, президент НАДТ.- І в останній рік »непочта« росте гігантськими темпами».

«Альтернативку зробила дуже багато за останні кілька років. Це доводить і зменшується частка »Пошти Росії« в обсязі найбільших операторів традиційної дистанційки»,- підтверджує Олексій Жуков, директор з маркетингу та розвитку логістичного оператора «Бета продакшн». «Приблизно 15% замовлень ми відправляємо через »Пошту Росії«,- говорить Андрій Кистенев.- На кур’єрські компанії за 2013 рік припадає близько 12%. У цьому сенсі »Пошта Росії« і »непочта« вже зрівнялися».

Автор записи:

Новые комментарии

Популярные записи

Цікаве у мережі

Останні публікації

Додатково