Податок на закордон

Цінові війни в Інтернеті

У Росії 30%-ная мито для інтернет-покупок за кордоном починається з суми €1000 в місяць (загальна вага — не більше 31 кг на місяць). У багатьох країнах ЄС такий поріг не перевищує €25 за покупку. Тому лобісти від ринку внутрішньої торгівлі давно вимагають ввести ввізні мита на всі закордонні інтернет-покупки. Їх підтримує Федеральна митна служба: ще влітку глава відомства Андрій Бельянінов пропонував ввести мито в 10% для посилок з онлайн-магазинів. Однак ініціатива підтримки в уряді не знайшла.

«Якщо розміри зборів будуть приведені у відповідність з практиками більшості країн, де поріг на транскордонні продажу становить від €45 до €150, це буде сприяти очищення і оздоровлення інтернет-ринку», — упевнений Антон Пантелєєв з «М-Відео». За даними eBay, середній чек при замовленні товарів в інтернет-магазині не перевищує $45. НДУ ВШЕ у своєму дослідженні дійшов висновку, що в середньому купівля одягу та електроніки в зарубіжних інтернет-магазинах обходиться клієнтам в $150.

Уряд теж за те, щоб знизити поріг безмитного ввезення товарів з інтернет-магазинів до €150 (на одну покупку). У грудні глава Мінфіну Антон Силуанов запропонував Євразійської економічної комісії розглянути саме цей варіант. «В цілому я підтримую ініціативу нашої держави якимось чином стягувати мито з ввезених із зарубіжних інтернет-магазинів товарів, — говорить CEO KupiBonus Тетяна Цвєткова. — Інше питання, що платити більше доведеться нам з вами, але зацікавлені в російському ринку західні і китайські продавці можуть нівелювати це безкоштовною доставкою або спеціальними цінами».

Однак мало просто знизити безмитне поріг, впевнені гравці ринку. Спрощений порядок оплати, посилення касової дисципліни, ведення безготівкових розрахунків — ось заходи, в яких ринок електронної торгівлі потребує насамперед. У грудні у АКІТА сформулювали ці вимоги в листі в Євразійську економічну комісію. Рішення за листом поки не прийнято.

Автор записи:

Новые комментарии

Популярные записи

Цікаве у мережі

Останні публікації

Додатково