Оцифрований світ

Author admin    Category Рітейл, Стартапи     Tags 7 лет назад
images

У 16 років школяр Джо Ейнхорн почав працювати в інформаційно-аналітичній компанії Capital IQ. Працював ночами і у вихідні, а по закінченні школи не став вступати в університет і влаштувався на повний робочий день. Коли Ейнхорну було 22 роки, Standard & Poors (підрозділ корпорації The McGraw-Hill) придбав Capital IQ за $225 млн. Майже відразу після операції Джо Ейнхорн заснував власну IT-компанію Inform Technologies, яка зараз структурує контент на сайтах The Washington Post, CNN, The Economist та ін.

У 2009 році Ейнхорн створив фірму Thing Daemon Inc. (зараз розвиває Fancy). Тоді він горів ідеєю оцифрувати весь реальний світ: від їжі і одягу до пам’яток і картин, і зробити глобальну енциклопедію речей за аналогією з енциклопедією сайтів в Google.

Для реалізації масштабного плану Ейнхорн з командою створили комп’ютерну програму Daemon, яка в режимі нон-стоп нишпорить по інтернету, розпізнає об’єкти та ідентифікує їх на основі текстових описів і тегів, а також за формою, розміром і кольором.

За рік у віртуальній кошика Ейнхорн скупчилися сотні мільйонів об’єктів і щодня додавалися 1,5-2 млн нових, але підприємцеві «чогось не вистачало». Чого саме?

Якось прогулюючись по улюбленому торговому центрі Barneys в Нью-Йорку, Джо Ейнхорн зловив себе на думці, що «бродити» з цього ж магазину в онлайні, на сайті Barneys.com йому не доставляє особливого задоволення. І ось чому.

— Коли я йду в Barneys,- пояснює шопоголік Ейнхорн, вальяжно відкинувшись на робочому стільці і поклавши ноги на стіл,- я не знаю, які речі побачу там сьогодні, не знаю, що мені сподобається, і що я куплю. Але я точно знаю, що піду щасливим і з покупкою. Про онлайн-магазині я, на жаль, не можу сказати того ж.

— Але Barneys — це в першу чергу офлайн-магазин. Природно, у них не виходить перенести свій антураж з реального світу в онлайн,- заперечую я.- При цьому зараз повно класних інтернет-магазинів, заточених під онлайн-шопінг, так що завжди можна знайти той, який вас влаштує.

— Не можна,- категорично заявляє Ейнхорн і починає рухати комп’ютерну мишку, намагаючись щось знайти в Google.- Майже всі інновації в електронній комерції сьогодні крутяться навколо пошуку на сайті і дисконтних програм. Ну а якщо я не знаю, що хочу? Що якщо у мене немає завдання урвати що-небудь подешевше? Що якщо я просто хочу порадувати себе?

В кінці 2010 року Ейнхорн вирішив перенести в онлайн-середовище технології офлайн-роздробу і створити сприятливу атмосферу для імпульсного шопінгу в Мережі». Крім того, Ейнхорн додав в свій проект ідею, яку придумав Tumblr і розвинув Pinterest: він дозволив людям самостійно наповнювати ресурс контентом і ділитися ним з іншими користувачами.

Автор записи:

Новые комментарии

Популярные записи

Цікаве у мережі

Останні публікації

Додатково