Сережки: традиції носіння різних народів

Author admin    Category Рітейл     Tags 7 лет назад
seregi

Точно невідомо, коли саме з’явилася традиція проколювання вух. Але те, що вона дуже давня — це факт. У первісних племенах було прийнято протикати мочки вух і носову перегородку довгими тонкими кістками.

Перші сережки теж були кістяними і представляли собою кісточки в їх первісному вигляді. Трохи пізніше стали використовуватися інші предмети, типу ліпних прикрас з глини, насіння рослин, підвішених на хвилях трав. Кістяні і глиняні прикраси носять і сьогодні. Але асортимент прикрас став більш цікавим і багатим. Так, африканські аборигени прикрашають мочки вух навіть пивними банками.

У Середньовіччі сережки служили ознакою і носили їх виключно чоловіки. Знатні і багаті люди віддавали перевагу золотим і срібним сережках. Підтвердженням знатності і достатку була наявність дорогоцінних каменів в масивному виробі. Було прийнято носити сережки в обох вухах. Наявність однієї сережки означало, що рід діяльності людини досить сумнівний. Це відмітний знак циган, піратів і розбійників. Церква була противником проколювання вух і носіння сережок. Для воїнів і мореплавців сережки були своєрідним «капіталовкладенням».

По темі: Французький ювелірний будинок привіз до Москви корону Наполеона

У різних народів сформувалися особливі поняття і відношення до прикрас. В Індії сережка дозволялося носити і жінкам, і чоловікам, оскільки це не тільки ознака достатку, але і оберіг від псування і лихого ока. Тому індійські жінки і сьогодні носять маленьку сережку в ніздрі.

У слов’янській традиції сережки стали носити завдяки вікінгам-скандинавам. В язичницькі часи сережки на Русі володіли магічними властивостями. Немовлятам чоловічої статі обов’язково надівалася срібна сережка, яка повинна була його уберігати від грижі. Дівчаткам сережки носили в обидва вуха як оберіг від пристріту і псування. Оскільки дітей у ті часи одягали однаково, то за кількістю сережок у вухах можна було дізнатися хлопчик це або дівчинка.

У часи правління Петра Великого сережки вважалися виключно прикрасою холопів. Знати ж віддавала перевагу перук, які приховували вуха.

У Середній Азії, Єгипті, Персії сережки носили тільки багаті люди. Для залучення багатства єгиптяни носили золоті сережки у формі жука-скарабея. Сережки у формі ієрогліфа анкх повинні були забезпечити довголіття і відродження після смерті.

Загалом популярність сережок і зараз ні в кого не викликає сумніву, просто носити їх стали в основному жінки.

Автор записи:

Новые комментарии

Популярные записи

Цікаве у мережі

Останні публікації

Додатково